Zpět na » Liga mistrů » Barcelona i bez Messiho porazila Inter, Liverpool s Dortmundem rozstříleli své soupeře

Liga mistrů - Barcelona i bez Messiho porazila Inter, Liverpool s Dortmundem rozstříleli své soupeře

Barcelona i bez Messiho porazila Inter, Liverpool s Dortmundem rozstříleli své soupeře © skysports.com - Fotbalisté Barcelony

2

25.10. - REVIEW Fotbalisté Barcelony si upevnili první místo v tabulce, když i bez své největší hvězdy dokázali porazit Inter Milán 2:0 díky brankám Rafinhy a Jordiho Alby. V čele tabulky své skupiny je i Liverpool, který nadělil soupeři hned čtyři branky, přičemž o dvě se postaral Mohamed Salah. Stejný výsledek si poměrně překapivě připsal i Dortmund proti Atléticu Madrid, od něhož se v utkání čekalo mnohem více.

Fanoušci na Camp Nou byli zvědaví, jak si jejich klub povede v náročném utkání s milánským AC bez své největší hvězdy - Lionela Messiho. Ten se zranil v posledním ligovém utkání, a tak jeho útočné kvality museli nahradit hráči jako Suárez či Coutinho.

Nakonec to však byli mnohem překvapivější střelci, kteří domácím zajistili tři body. V 32. minutě se po spolupráci se Suárezem dostal k míči Rafinha a jelikož byl v perfektní střelecké pozici, snadno překonal hostujícího gólmana. Ve druhém poločase pak perfektním pasem našel Rakitić nabíhajícího Jordiho Albu a ten uzavřel skóre na konečných 2:0.

Luis Suárez byl v utkání vyhlášen mužem zápasu (zdroj: skysports.com).

Liverpool po předchozím zaváhání s Neapolí potřeboval s jistotou sáhnout po třech bodech. Soupeře na to měl ideálního, jeliikož Crvena Zvezda Bělehrad je jasným outsiderem v jinak silné skupině C.

Domácí hned od úvodu jasně naznačili, kdo bude diktovat tempo utkání a ve 20. minutě šli do vedení díky brance Firmina. V závěru prvního poločasu pak opět odpověděl kritikům na kvalitu své formy Mohamed Salah, když prudkou střelou překonal hostujícího brankáře. Do šaten se tak šlo za výsledku 2:0.

Mohamed Salah dal v utkání dvě branky (zdroj: skysports.com).

Reds dle očekávání nepolevili ani ve druhém poločase. Na jejich nátlak reagoval Stojković faulem na Maného. K penaltě se postavil Salah a dal svůj druhý gól v utkání. Na konečných 3:0 pak pečetil v 80. minutě Sadio Mané, který o čtyři minuty dříve neproměnil pokutový pok. Gólem po načasované přihrávce Sturridge tak alespoň odčinil své předchozí zaváhání.

Paříž potřebovala v důležitém utkání s Neapolí brát bezpodmínečně tři body. Ve skupině, kde je kromě italského celku, ještě Liverpool, je třeba vyhrávat každý domácí zápas. Hvězdnému celku kolem Neymara to však od úvodu příliš nevycházelo.

Srážka Neymara s Cavanim (zdroj: ladbiblegroup.com).

Nejdřív se Cavani srazil s Neymarem a chvíli to vypadalo, že Brazilec v utkání dohrál, po krátkém ošetření se však nakonec do hry vrátil. Ve 29. to ale byla Neapol, kdo poprvé měnil skóre zápasu. Callejón našel perfektním pasem rozběhnutého Insigneho, který šikovným způsobem přehodil Aréolu.

Paříž dokázala reagovat až v 61. minutě, kdy si po průniku Mbappého a následném centru Meuniera srazil míč do vlasní brány hostující Riuz. Neapol však do Paříže nepřijela pro remízu, což jasně potvrdila v 77. minutě, kdy po střele Allana dorážel míč Mertens a Aréola byl opět bezmocný.

Domácí tým však věděl, že z utkání nemůže odejít bez bodu. Využil silnou lavičku a poslal na hřiště Draxlera, který v nastaveném čase dokázal přesně prostrčit míč na Ángela Di Maríu a ten skvělým způsobem zatočil míč za hostujícího Ospinu. PSG si tak po remíze 2:2 zachránili svou pozici ve skupině C.

Zachránce PSG - Ángel Di María (zdroj: independent.ie).

Kompletní výsledky středečních utkání Ligy mistrů:

Club Bruggy KV - AS Monaco FC 1:1 (39. Wesley - 32. Moussa Sylla)
PSV Eindhoven - Tottenham Hotspur 2:2 (30. Lozano, 87. L. de Jong - 39. Lucas Moura 55. Kane)
FC Barcelona - Inter Milán 2:0 (32. Rafinha, 83. Alba)
Borussia Dortmund - Atlético Madrid 4:0 (38. Witsel, 73. Guerreiro, 83. Sancho, 89. Guerreiro)
Galatasaray Istanbul - FC Schalke 04 0:0
Liverpool FC - FK Crvena Zvezda Bělehrad 4:0 (20. Firmino, 45. M. Salah, 51. M. Salah, 80. Mané)
FK Lokomotiv Moskva - FC Porto 1:3 (38. An. Mirančuk - 26. Marega, 35. H Herrera, 47. J. M. Corona)
Paris Saint-Germain FC - SSC Neapol 2:2 (61. Rui, 90+3. Di María - 29. L. Insigne, 77. D. Mertens)