Zpět na » Liga mistrů » Zaskočený Lyon: Prezident Realu tvrdil, že je Mariano nezajímá

Liga mistrů - Zaskočený Lyon: Prezident Realu tvrdil, že je Mariano nezajímá

Zaskočený Lyon: Prezident Realu tvrdil, že je Mariano nezajímá © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

30.08. - Překvapivá to byla operace pro mnohé madridské fanoušky. A nejen pro ně. Evidentně zaskočený z toho, že útočník Mariano Díaz nakonec skončil v Realu Madrid, byl i prezident Olympique Lyon Jean-Michel Aulas. Ten totiž uvedl, že mu madridský protějšek Pérez tvrdil, že o hráče vůbec nemá zájem, neboť nepatří mezi typy fotbalistů, které by pro svůj tým chtěl kupovat.

Útočník Mariano Díaz se stal včera oficiálně novým hráče Realu Madrid. Zítra by měl podepsat novou smlouvu a společně s tím pak poprvé zapózovat fanouškům v bělostném dresu, který ale důvěrně zná z předchozího působení nejen v A týmu, ale i béčku, céčku či dorostu.

Jenže stejně tak mohl hrát i v bílé uniformě Sevilly. Vše tomu nasvědčovalo, když Mariano projevil přání odejít z klubu. „Chtěl odejít. Držet hráče proti jeho vůli je před startem nové sezóny špatná volba. Naslouchali jsme tudíž nabídkám, které přišly,“ uvedl prezident francouzského klubu Aulas.

Nejzajímavější byla nabídka ze Sevilly, kam se podle všeho měl Mariano stěhovat. Podle trenéra andaluského klubu ale ve vedení věděli, že Real Madrid má možnost při dorovnání jejich nabídky hráče získat. Navíc za cenu o 35 procent nižší, neboť Lyon vlastnil jen 65% hráčových práv. „Věděli jsme, že k tomu může dojít. Ale museli jsme to zkusit a přijmout riziko,“ uvedl trenér Sevilly.

Jenže takovým sledem událostí byl prezident Lyonu doslova zaskočený, neboť při rozhovoru s jeho madridským protějškem Florentinem Pérezem nabyl dojmu, že se o Mariana Bílý balet vůbec zajímat nebude.

„Co se týče Mariana, věci neprobíhaly tak, jak jsme to plánovali. Florentino Pérez mi řekl, že to není typ hráče, kterého by chtěl Real Madrid kupovat. Byl jsem zaskočený,“ uvedl.

„Nevěděli jsme, že Real Madrid uplatní právo dorovnat nabídku. Ale aktivovali ho. Madrid zaplatí 30 milionů eur a další tři na bonusech. Od toho se odečte 35 procent, podíl, který měli na vlastnictví hráče,“ upřesnil Aulas čísla celé operace.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články