Zpět na » Liga mistrů » Na San Siru první změny, Inter ve Veroně bez diváků

Liga mistrů - Na San Siru první změny, Inter ve Veroně bez diváků

0

Líbilo se

10.02. - Italský fotbalový klub AC Milán ve snaze splnit podmínky přísných bezpečnostních standartů zaměstnal více než sto lidí, aby do začátku nedělního ligového souboje proti Livornu stihli naisntalovat nové turnikety. Tvrdé jádro fanoušků Interu se chystá do Verony.

Podle nových požadavků italské vlády, která zpřísnila kritéria po nešťastném sicilském ligovém derby mezi Cataniou a Palermem, stadion s kapacitou 78 000 diváků potřebuje 160 turniketů, aby se tak mohl regulovat vstup fanoušků na tribuny a aby se vůbec utkání na San Siru odehrálo za účasti obecenstva. Protože stadion Giuseppe Meazzu disponoval jen 132 turnikety, musí noví pracovníci zabezpečit 28 nových.

„ Děláme, co můžeme, aby se na zápas dostali aspoň majitelé celosezónních permanentek. Doufáme, že 28 nových turniketů umožní vstup nejméně čtyřem desítkám tisíců příznivců. Fotbal bez diváků je nepřirozený a celou iniciativu vlády v souvislosti s uzavřením stadionů považujeme za šikanování našeho klubu,“
řekl předseda AC Milán Adriano Galliani.

Ke kritice nových bezpečnostní podmínek se přidal i bývalý premiér Silvio Berlusconi. „Toto je porušení osobních majetkových práv každého vlastníka permanentky. Je nepochopitelné, že naši věrní přívrženci musí trpět kvůli událostem, jakkoli bolestným, které se však staly na opačném konci Itálie v Catanii. Kdybych byl já ministerským předsedou, nedopustil bych takovéto omezování svobody,“ uvedl Berlusconi.

Kromě San Sira byly vyhodnocené jako neodpovídající stadiony také stánky Fiorentiny, Messiny, Regginy, Empoli a klubů Hellas Verona a Chievo Verona. Protože se Chievo střetne v neděli doma s Interem Milano, duel se odehraje bez diváků. Opačný názor však mají členové tvrdého jádra fanoušků Interu, kteří se na zápas naproti vládnímu zákazu chystají.

„ Naší přítomností ve Veroně chceme upozornit na nesmyslnost nové legislativy. Nechceme žádné problémy s policií,“ stojí v oficiálním prohlášení ultrafans Interu na jejich internetové stránce.

/ eurosport.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články