Zpět na » Liga mistrů » AC bude možná hrát v Anglii

Liga mistrů - AC bude možná hrát v Anglii

0

Líbilo se

08.02. - Fotbalistům italského klubu AC Milan hrozí, že odvetné střetnutí osmifinále letošního ročníku Ligy mistrů se skotským Celticem Glasgow naplánované na 7. března na San Siru, bude muset absolvovat na jiném než italském stadioně.

V pátek ráno se mají zástupci Evropské fotbalové unie UEFA setkat s milánskými funkcionáři, aby projednali situaci, která nastala po uzavření dvanácti stadionů na Apeninském poloostrově jako následek tragické smrti policisty v bitce fanoušků dvou prvoligových klubů Catanie a Palerma. V případě, že italské úřady budou trvat na svém rozhodnutí, může se zápas uskutečnit na některém ze stadionů v sousední Francii nebo Ĺ výcarsku. S prvním řešením tohoto problému přispěchal anglický Newcastle, klub nabídl Italům svůj stadion k dispozici pro utkání s Celticem. První osmifinálový duel by se tedy odehrál na neutrální půdě.

„ Ženeva a Newcastel nám nabídly, že můžeme hrát na jejich stadionech,“ řekl viceprezident AC Adriano Galliani.

Mnoho fanoušků skotského klubu si zakoupilo vstupenky již předem, případný přesun utkání do Anglie by mohl částečně zmírnit finanční ztrátu, kterou by tím utrpěli.

„ Myslím si, že je velmi nespravedlivé zavřít stadion jako je San Siro, do kterého jsme již investovali 20 milionů eur a práce na něm jsou nekonečné,“
dodal Galliani.

O osudu domácího střetnutí Interu Milan, který hraje první zápas osmifinále se španělskou Valencií na domácí půdě, tedy na San Siru, UEFA neinformovala. Třetí italský zástupce ve vyřazovací fázi Ligy mistrů AS Řím také absolvuje úvodní zápas s Lyonem v Itálii, Olympijský stadion v Římě však splňuje velmi přísná bezpečnostní kariéra.

/ eurosport.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články