Zpět na » Liga mistrů » Zranění Bayernu, otazníky nad Navasem, Asensio hráč velkých zápasů. To nej ze zápasu Bayern – Real Madrid

Liga mistrů - Zranění Bayernu, otazníky nad Navasem, Asensio hráč velkých zápasů. To nej ze zápasu Bayern – Real Madrid

Zranění Bayernu, otazníky nad Navasem, Asensio hráč velkých zápasů. To nej ze zápasu Bayern – Real Madrid © FotbalPortal.cz -

1

26.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Úplně stejným skóre jako v loňském čtvrtfinále, dokonce i po stejném průběhu. Real Madrid si odváží do odvety na San Bernabéu výhru 2:1. Pro Bayern to sice není tak nesplnitelná mise jako nedávno pro Juventus, nicméně jeho úkol bude příští týden ve Španělsku hodně náročný. Zde je pět příběhů ze včerejšího večera.

Real Madrid trpěl s Ronaldem v centru

Trenér Realu Zidane sebral odvahu a od začátku nechal na lavičce Balea i Benzemu. Ronaldo se sice posunul do středu útoku, ale pro ofenzivní hru Bílého baletu to bylo kontraproduktivní. Stopeři Bayernu si ho dobře hlídali, Lucas Vázquez pronikal z pravé strany do vápna minimálně a příliš jim tak nepřidělával práci a na Isca se zaměřili krajní obránci, kteří si často měnili místa. Ronaldo dokonce během zápasu podle statistik nevyslal mezi tři tyče ani jednu střelu. Poprvé od února 2017.

Zranění poznamenala Bayern

Fanoušci Bayernu byli v šoku, když musel už po pěti minutách střídat Arjen Robben. Jedna z hlavních ofenzivních zbraní. Trenér Heynckes poslal do hry Thiaga a změnil rozestavení. Thomas Müller, který měl hrát pod hrotem, byl vytlačen do strany, aby se vytvořilo místo pro Thiaga. Müller tak měl mnohem menší vliv na hru celkově. Problémy Realu dělal snad jen při standardních situacích. Ještě hůř ale bylo pro domácí tým, když nuceně opustil trávník i stoper Jerome Boateng se svalovým zraněním. 34 minut, dvě neplánovaná střídání...To se vám naprosto sesype jakýkoliv plán.

Další otazníky nad Navasem

První gól domácího týmu jde za gólmanem. Keylor Navas se nevyvaroval kiksu, když tušil centr obránce Kimmicha na spoluhráče ve vápně a vydal se i tím směrem. Jenže míč ale namísto toho zamířil přímo na jeho branku a na střelu obránce Bayernu už nedokázal včas zareagovat. Další chyba gólmana, který na Bernabéu nemá jednoduchou pozici a jež mu rovněž nepomůže v její upevnění před nadcházejícím ročníkem. Tak jako minely s Juventusem, Tottenhamem...Na druhou stranu se ale Navas zaskvěl při pokusech Riberyho a Lewandowského. Každopádně prezident Pérez už určitě přemýšlí nad novým brankářem. Nebo spíš nepřestává přemýšlet.

Asensio opět rozdílovým hráčem ve velkém zápase

Záložník Realu Isco včera neměl takový vliv na hru Blancos, jakou od něj Zidane očekával a proto ho stáhl v poločase ze hry. K tomuto rozhodnutí mu pomohlo i zranění španělského hračičky. Do druhé půle místo něj nastoupil Marco Asensio, hráč jako stvořený k tomu, co byl Real nucen při vzrůstajícím tlaku Bayernu po pauze hrát - rychlé protiútoky. A tento tah se Zidanemu bohatě vyplatil, když Rafinha chyboval při rozehrávce, Vázquez s Asensiem šli do brejku, který druhý jmenovaný suverénně proměnil ve vedoucí gól.

Pro Asensia to byl další klíčový gól. Jeden dal už loni stejnému soupeři ve čtvrtfinále a další si schoval na finále Ligy mistrů, kdy zamířil přesně do sítě Juventusu.

Real využil chyby, Bayern neproměnil šance

Často koluje médii klišé, že zápasy vyhrává ten tým, který udělá méně chyb. To je sice pravda, ovšem když už soupeř nějakou chybu udělá, ten druhý tým je musí umět také využít. A včera byl Real v tomto ohledu velice úspěšný. Při gólu Marcela Bílý balet využil toho, že bránící hráči Bayernu působili spíše jako tréninkoví panáci, u druhé branky zase špatné nahrávky Rafinhy, kterou dvojice Vázquez - Asensio přetavila v rozhodující branku.

Domácí Bayern naopak spoustu šancí, které měl v celém zápase neproměnil. A to si mančaft, jenž aspiruje na zisk trofeje, zkrátka nemůže dovolit.