Zpět na » Liga mistrů » Španělské prokletí Bayernu aneb jak bavorskou loď potápí TOP kluby La Ligy

Liga mistrů - Španělské prokletí Bayernu aneb jak bavorskou loď potápí TOP kluby La Ligy

Španělské prokletí Bayernu aneb jak bavorskou loď potápí TOP kluby La Ligy © sportskeeda.com -

2

24.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Žádná radost asi nepanovala v Allianz Areně, když v pátek 13. dubna vylosoval Andrej Ševčenko na cestě k finálovému duelu Ligy mistrů Bayernu Mnichov velmi těžkého soupeře - madridský Real. A to nejen z důvodu, že po vyřazení Barcelony se stal Zidaneho výběr největším favoritem celého turnaje.

Roli v tomto zděšení totiž může mít souvislost i s jistou pověrčivostí, nebo snad určitou dávkou čar a kouzel. Možná by se tomu dalo říkat i prokletí. V čem spočívá? Bayern totiž v poslední době nemůže za žádnou cenou překonat ve vyřazovacích kolech top protivníka ze Španělska.

Ano, správně namítnete, že právě do semifinále LM se Bavoři přehoupli přes Sevillu, pětinásobného vítěze Evropské ligy. Ovšem při vší úctě k tomuto celku, už jeho postup do čtvrtfinále byl považován za veleúspěch a rozhodně se neřadí k úplně těm nejlepším v La Lize. Obzvláště letos, kdy mu po víkendu patří až osmá příčka v tabulce.

Zkrátka od totální devastace Barcelony v sezóně 2012-13, kterou Bayern v součtu obou zápasů sfoukl jednoznačně 7:0, si v play-off Champions League nedokázal poradit s Barcou, Realem ani Atléticem Madrid.

2013-14 Real Madrid - Bayern celkově 5:0 (semifinále)

Nakonec nečekaně snadno se vypořádal Real Madrid s Bayernem, byť takové nadvládě zpočátku nic nenasvědčovalo. V prvním zápase na Bernabéu Bayern pod Guardiolou dominoval, ovšem bez větších šancí. Zato Real podnikal nebezpečné brejky a jeden z nich využil Karim Benzema, který zajistil nadějný výsledek do odvety.

V ní už ale tahal Bayern za výrazně kratší konec, Real byl oproti prvnímu zápasu aktivnější a po dvou gólech Ramose a trefě Ronalda vedl Ancelottiho tým po 34 minutách už 0:3. Portugalec pak v závěru ještě přidal pojistku. Blancos tak tehdy postoupili do prvního finále od roku 2002 a poslali ze hry úřadujícího šampiona.

2014-15 FC Barcelona - Bayern celkově 5:3 (semifinále)

Jako pomstu za zmiňovaný dva roky starý debakl pojali azulgranas souboj s Bayernem Mnichov, na jehož lavičce stál strůjce největších úspěchů Barcy Pep Guardiola. První zápas dlouho spěl k patu, nicméně v závěrečných 13 minutách nasázela Barcelona tři branky a do odvety v Mnichově jela ve velmi dobrém rozpoložení.

Ovšem rychlý gól Benatii dal soupeři naději, že by se mohl konat zázračný obrat. Jenže tyto ideály rychle sfoukl dvěma góly Neymar. Ve zbývajícím průběhu zápasu sice Bayern ještě otočil skóre a vyhrál 3:2, ovšem do finále v Berlíně putovali azulgranas.

2015-16 Atlético Madrid - Bayern celkově 2:2 (semifinále)

Přestože Bayern dominoval nad Atléticem, z prvního zápasu na Vicente Calderónu odjížděl s porážkou 0:1, kterou zajistila krásná trefa Saúla Nigueze. V odvetě sice Xabi Alonso z přímého kopu dostal Bayern do vedení, ovšem chycená penalta Oblaka Thomasi Müllerovi a vyrovnávací branka, která měla klíčovou hodnotu, z kopačky Griezmanna, naklonila dvojzápas na stranu Atlética. Bayern v tu chvíli potřeboval vstřelit další dva góly, ale už se prosadil jen jednou prostřednictvím Roberta Lewandowského.

2016-17 Real Madrid - Bayern celkově 6:3 (čtvrtfinále)

Loňský dvojzápas měl určitě lépe rozehraný Bayern. Byl lepší, dokonce se dostal díky Vidalovi i do vedení, které stejný hráč mohl i navýšit, ale nedal penaltu. Ve druhé půli pak nejprve srovnal Ronaldo, Bayern přišel o vyloučeného Martíneze a nakonec CR7 otočil skóre na 1:2.

Jenže Bayern se ve druhém zápase nevzdal a v 90 minutách dosáhl výhry 2:1, díky níž se hrálo prodloužení. Jenže do něj už šel bundesligový tým oslabený o vyloučeného Vidala a početní výhodu nakonec přetavil Bílý balet ve tři branky a postupovou výhru 4:2.