Zpět na » Liga mistrů » Pep Guardiola kritizuje rozhodčí: Mýlili se v obou utkáních. Gól Saného měl platit, pak by bylo vše jinak

Liga mistrů - Pep Guardiola kritizuje rozhodčí: Mýlili se v obou utkáních. Gól Saného měl platit, pak by bylo vše jinak

Pep Guardiola kritizuje rozhodčí: Mýlili se v obou utkáních. Gól Saného měl platit, pak by bylo vše jinak © mirror.co.uk, fotbalportal.cz - Pep Guardiola byl hodně naštvaný na rozhodčí

2

11.04. - VIDEO Nasadil tu nejofenzivnější možnou sestavu. Chtěl rozpoutat peklo od první minuty. Pep Guardiola hodlal Liverpool zničit smrtící útočnou silou. Manchester City začal skvěle, když skóroval už ve 2. minutě. Zejména první poločas odehrál v obrovském tempu. Nakonec ale padl 1:2. Rozhodující byla situace na konci prvního poločasu, kdy sudí nesprávně neuznali gól Saného. Co na to Guardiola?

V prvním utkání prohrál Manchester City na Anfieldu 3:0, takže mu nezbývalo nic jiného, než se od úvodních okamžiků odvety vrhnout do útoku. Podařilo se mu to. Už ve druhé minutě skóroval Gabriel Jesus.

Citizens místy Reds naprosto drtili a zatlačili je hluboko do šestnáctky. Druhý gól visel ve vzduchu. Na konci první půle přišel, ale nebyl uznán. Rozhodčí udělali chybu. Neuznali gól kvůli ofsajdovému postavení Leroye Saného, jenomže k tomu se míč odrazil od hostujícího Jamese Milnera.

Vše mohlo být jinak, kdyby šel Manchester City do druhého poločasu s dvoubrankovým náskokem. Ve druhé půli skórovali už jen Reds. Nejprve srovnal Mohamed Salah a zkázu dokonal Roberto Firmino. Liverpool zvítězil 1:2 a prošel hladce do semifinále.

Pep Guardiola se po ukončení prvního poločasu vydal za rozhodčími. Nejprve odváděl své hráče pryč od sudích a posílal je do kabiny. Sám však řekl rozhodčím pár slov. Nelíbilo se mu několik jejich chyb. Druhý poločas strávil na tribuně, kam jej vykázal hlavní španělský arbitr Antonio Miguel Mateu Lahoz.

„Řekl jsem mu, že se mýlil. Nějak jsem mu neublížil, neinzultoval jsem ho. Jen jsem mu řekl, že to byla penalta a že to byl gól.“

„Ten míč, který se dostal k Sanému, šel od Jamese Milnera. A on řekl: Šlo to od Milnera? Ano, šlo to od Milnera.“

„Pokud se to odrazilo k Sanému od Milnera, pak jsme měli v poločase vést 2:0. Nebyl to ofsajd. Kdyby to bylo 2:0, bylo by to proti tomuto týmu o něčem jiném.“

Španělský kouč se vrátil i k úvodnímu zápasu na Anfieldu.

„V takových zápasech v takovýchto velkých soutěžích je ten dopad obrovský. Na Anfieldu dal Mohamed Salah první gól z ofsajdu. Gól Gabriela Jesuse na Anfieldu měl platit, nebyl to ofsajd.“

Pep Guardiola pak vyzval své hráče, aby se co nejdříve pokusili získat titul v Premier League.

„Moc Liverpoolu gratuluji. Doufám, že bude dobře reprezentovat anglický fotbal v semifinále. My se musíme zotavit, hlavně mentálně. Nyní nás čeká ještě 6 zápasů v Premier League. Budeme se snažit co nejdříve to uzavřít.“

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.