Zpět na » Liga mistrů » Pochettino je hrdý na svůj tým a říká: Neproměnili jsme šance, hráli jsme fantasticky. Zasloužili jsme si Juventus porazit

Liga mistrů - Pochettino je hrdý na svůj tým a říká: Neproměnili jsme šance, hráli jsme fantasticky. Zasloužili jsme si Juventus porazit

Pochettino je hrdý na svůj tým a říká: Neproměnili jsme šance, hráli jsme fantasticky. Zasloužili jsme si Juventus porazit © zimbio.com, fotbalportal.cz - Mauricio Pochettino

1

08.03. - Tottenham byl velmi blízko postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. Na půdě Juventusu dotáhl manko 2:0 a odjížděl s cennou remízou 2:2. Ve Wembley pak italského hegemona mačkal. Vedl 1:0 po brance Sona a už se viděl mezi nejlepší osmičkou. Jenomže pak přišla pro Spurs hrůzná tříminutovka v rozmezí 64. až 67. minuty, kdy Stará dáma dvakrát udeřila a postup už v závěru ubránila.

Fanouškům Kohoutů zbyly jen oči pro pláč. Jejich milovaný klub byl lepší než Juventus. Zaslouženě po prvním poločase vedl ve Wembley 1:0. Vypadalo to, že se nemůže nic pokazit. Juventus byl bezzubý. Celou hodinu hry.

Jenomže pak přišla 64. minuta a Gonzalo Higuaín srovnal na 1:1. O necelé tři minuty skvěle vysunul Dybalu, který zkušeně zakončil a poslal italský celek do postupového vedení. Tottenham si ve zbývající půl hodině vypracoval několik slibných šancí alespoň na vyrovnání, což by znamenalo prodloužení, ale skórovat se mu nepovedlo.

I proto po výsledcích 2:2 a 1:2 postupuje mezi nejlepší osmičku letošního ročníku Ligy mistrů Juventus. Mauricio Pochettino byl po zápase hodně zklamaný, zároveň chválil své mužstvo.

„Jsem opravdu hodně zklamaný, protože jsme měli množství šancí, ale nedokázali jsme je využít. Zasloužili jsme si daleko víc. Jsme zklamáni z toho, jakým způsobem jsme dvakrát inkasovali, ale náš výkon byl fantastický.“

„Jsem na tým velmi hrdý. Dokázali jsme ovládat hru proti tak skvělému týmu, jakým Juventus je. V obou zápasech jsme byli mnohem lepší. Ale na této úrovni Juventusu stačily i ty tři minuty.“

„Bylo to nespravedlivé. Do té doby jsme měli všechno pod kontrolou. Ale takový je zkrátka fotbal. Musíme se dívat dopředu. Čeká nás ještě spoustu zápasů.“

„Nebylo to o tom, že bychom nebyli zkušení nebo soustředění. Vždyť jsme jim dovolili jen tři šance a oni dali dva góly. My jsme jich měli hromadu, ale skórovali jsme jen jednou. Můžeme najít mnoho důvodů, mnoho situací...někdy zkrátka potřebujete štěstí.“

Tottenham už se začíná plně soustředit na ligový duel proti Bournemouthu. Champions League je pro tento londýnský klub pro tuto sezónu již uzavřenou kapitolou.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.