Zpět na » Liga mistrů » Loupež po italsku, Juventus během tří minut otočil zápas se Spurs a postupuje. Dál jde i přes prohru Manchester City

Liga mistrů - Loupež po italsku, Juventus během tří minut otočil zápas se Spurs a postupuje. Dál jde i přes prohru Manchester City

Loupež po italsku, Juventus během tří minut otočil zápas se Spurs a postupuje. Dál jde i přes prohru Manchester City © twitter.com/ChampionsLeague -

1

07.03. - REVIEW Tottenham byl víc jak hodinu herního času lepším týmem, a dokonce vedl 1:0. Pak ale přišla účinná střídání Juventusu a dva góly během tří minut. Navíc šlo vůbec o první dvě střely hostů na bránu. Na to Tottenham nedokázal reagovat a po prohře 1:2 v Lize mistrů končí. Dál jde naopak jiný anglický celek, Manchester City i přes domácí prohru postupuje přes Basilej.

Tottenham Hotspur - Juventus Turín 1:2

Branky: 39. Son (Trippier) - 64. Higuaín (S. Khedira), 67. Dybala (Higuaín)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Trippier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies - M. Dembélé, Dier (74. Lamela), Eriksen - Alli (85. F. Llorente), Kane, Son

Juventus FC: Buffon (C) - Barzagli, Benatia (62. Lichtsteiner), Chiellini, Sandro - S. Khedira, Pjanić, Matuidi (60. Asamoah) - Dybala, Higuaín (84. Sturaro), Costa

Podle výsledku zápasu v Turíně (2:2) by se nabízelo, že to bude Juventus, kdo se bude snažit o ofenzivní hru a vstřelení gólu. Opak byl však pravdou. Tottenham vlétl na soupeře bez většího strachu. Domácí byli dravější a v prvním poločase jasně nebezpečnější. Už v páté minutě se po levé straně dostal do vápna Son, z úhlu ale vyprášil pouze Buffonovy rukavice. V šestnácté minutě se Kane probil přes ospalé obránce Juventusu do pokutového území a kličkou obešel Buffona, z úhlu ale rozvlnil pouze boční síť.

V dresu Juventusu byl prakticky jediným aktivním hráčem Douglas Costa. Ten se osmnácté minutě dostal za obranu Tottenhamu. Vertonghen ho marně stíhal a v pokutovém území ho fauloval, rozhodčí ale situaci jako penaltovou neposoudili. Do dalšího náznaku šance se hosté nedostali.

Před koncem první půle se opět připomněl Heung-Min Son, který dělal obráncům Juventusu velké problémy. Ve třicáté deváté minutě se korejský fotbalista znovu dostal do zakončení, soupeřovu bránu ale o pár centimetrů minul. Ve třicáté deváté minutě už se Tottenham zaslouženého vedení dočkal. Domácí rozjeli rychlý brejk, který Trippier pečetil přízemním centrem na Sona. Tomu se sice zakončení příliš nepovedlo, přesto dokázal dostat míč za záda ležícího Buffona.

Ani po změně stran se nezdálo, že by Juventus nějak přidal ve svém nasazení a Tottenham nadále kontroloval zápas. To však trvalo pouze do šedesáté čtvrté minuty. V šedesáté čtvrté minutě po Lichsteiner, který byl na hřišti teprve minutu, poslal centr na Khediru, který ještě hlavou našel Gonzala Higuaína, který špičkou kopačky dostal míč do sítě. I za stavu 1:1 postupoval Tottenham. O další tři minuty později už to bylo jinak. Po Higuaínově přihrávce se za obranu Tottenhamu dostal Dybala, který svůj nájezd proměnil neomylným gólovým zakončením do horního rohu brány.

Tottenham se po dvou rychlých gólech sesypal. Ve zbytku zápasu sice držel balon a tvořil si šance, vyrovnání, které by zápas poslalo do prodloužení, ale domácí nevykřesali. V devadesáté minutě se míč po Kaneově hlavičce odrazil od tyče a poskakoval na brankové čáře, obrana hostů jej ale dokázala odvrátit do bezpečí. Juventus tak vyhrál 1:2 a postupuje do čtvrtfinále.

zdroj: twitter.com/ChampionsLeague

Manchester City - FC Basilej 1:2

Branky: 8. Jesus (B. Silva) - 17. M. Elyounoussi, 71. Lang (M. Elyounoussi)

Manchester City: Bravo - Danilo, Stones, Laporte, Zinčenko - Gündoğan (66. Díaz), Y. Touré (C), Foden (89. Adarabioyo) - B. Silva, Jesus, Sané

FC Basilej: Vaclík - Lang, Suchý (C), Frei, Lacroix, B. Riveros - Bua (67. Stocker), Serey Dié, Zuffi, M. Elyounoussi - Oberlin (74. van Wolfswinkel)