Zpět na » Liga mistrů » PSG bez Neymara i bez šance? Vůbec ne. Naděje na postup se absencí hvězdy zas o tolik snížit nemusí

Liga mistrů - PSG bez Neymara i bez šance? Vůbec ne. Naděje na postup se absencí hvězdy zas o tolik snížit nemusí

PSG bez Neymara i bez šance? Vůbec ne. Naděje na postup se absencí hvězdy zas o tolik snížit nemusí © defensacentral.com - Neymar bude PSG v osmifinálové odvetě scházet

0

Líbilo se

06.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Manko dvou branek a navíc ztráta Neymara. Jeden by si řekl, že Real Madrid už má postup do čtvrtfinále Ligy mistrů proti PSG v pohodě v kapse. Možná. Ale rozhodně to tak být nemusí. Pařížský klub totiž paradoxně bez své největší hvězdy může předvést mnohem lepší výkon, který nakonec povede k vytoužené cestě milionářskou soutěží dál.

Z výsledku prvního zápasu byli v Paříži zklamaní. Na madridském stadionu San Bernabéu se hráči v tmavomodrých dresech dostali do vedení a až v samotném závěru poločasu o něj přišli. Ke konci zápasu navíc nabrali nepříjemnou dvougólovou ztrátu.

Nicméně neskládali do zbraně, do odvetného zápasu hleděli sebevědomě. Vědomi si toho, že loni doma přejeli Barcelonu 4:0. Plni odhodlání. Jenže to hodně nahlodala nešťastná akce ze závěru ligového střetnutí proti Marseille, které se hrálo před týdnem v neděli. Největší hvězda týmu špatně došlápla a nejenže si vymkla kotník, ale zlomila si i zánártní kůstku.

Krutý ortel diktoval nutnost operace a dobu absence až tři měsíce. Paříž v tu chvíli zahalil černý flór. Zoufalost začala vyhrávat jasně na body nad předchozí odhodlaností. Teprve až po probrání z prvotního velkého šoku začaly střízlivě uvažující hlavy a spolu s nimi i experti zvěstovat optimistické verze. Ono ztratit Neymara je sice bolestivé, ale ne zas tak tragické, jak se na první pohled může jevit. Proč?

Neymar je velká individualita. Bezesporu. Společně s kolegy Cavanim a Mbappém táhnou ofenzivní smrště, kterým odolá málokterý soupeř v Ligue 1 a jak se ukázalo i v Lize mistrů. Jenže za dobu svého krátkého působení v PSG nasbíral Ney také negativní body do hodnocení. Podle tisku se rozkmotřil hned s několika hráči v kabině týmu a to jako by se přesouvalo i na hrací plochu. Jako v prvním zápase v Madridu působil Neymar hodně individualisticky. Chtěl vše rozhodnout on sám. Ovšem často ztrácel míče, navíc nepracoval příliš dozadu. Mužstvo málo kombinovalo. Útočná trojice byla odřízlá od ostatních. Čekalo, co vymyslí Brazilec.

To by se mohlo v odvetě změnit. Předpokládá se totiž, že na jeho místo nastoupí Ángel di María. Hráč, který je aktuálně ve stínu MCN. V létě ho chtěla Barcelona, ale PSG ho nepustilo. A dobře udělalo. Teď se totiž El Fideo bude náramně hodit.

Argentinec určitě není tak dobrý driblér jako Neymar. Jenže vedle toho, že dokáže jako on zahrát na křídle, dobře zastane i místo vnitřního záložníka, kde funguje jako lepidlo mezi zálohou a útokem. Nabídne svým spoluhráčům možnost kombinace. zapojí do hry celý tým. Krom toho mu není cizí ani černá práce dozadu. Tu PSG od nejdražšího fotbalisty planety občas postrádalo.

Ovšem sám Di María situaci nezachrání. Musí mu v tom pomoci celé mužstvo kolektivním a zodpovědným přístupem při bránění, kde se skrývala největší slabina francouzského klubu.

Náskok 3:1 je sice nadějný, ale Real Madrid by udělal velkou chybu, pokud by se už předčasně viděl v losovacím osudí čtvrtfinále. Ovšem jak Zidane tak zbytek týmu už je natolik zkušený, aby takovému klamu podlehl.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
tenoes - 06.03. Odpovědět

kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

http://vitosen.blogspot.cz/

tenoes
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články