Zpět na » Liga mistrů » Juventus s Tottenhamem ztratil dvougólový náskok, Manchester City bez potíží porazil Basilej

Liga mistrů - Juventus s Tottenhamem ztratil dvougólový náskok, Manchester City bez potíží porazil Basilej

Juventus s Tottenhamem ztratil dvougólový náskok, Manchester City bez potíží porazil Basilej © twitter.com/ChampionsLeague - Gonzalo Higuain

1

13.02. - REVIEW Juventus v úvodu využil chyb Tottenhamu a po devíti minutách vedl 2:0. Pak ale domácí přestali hrát, dovolili Tottenhamu snížit, v závěru první půle Juventus dokonce nedal penaltu a nakonec byl rád za remízu 2:2. Manchester City porazil Basilej, českého brankáře Vaclíka překonal čtyřikrát.

Juventus - Tottenham 2:2

Branky: 2. Higuaín (Pjanić), 9. Higuaín (pen.) - 35. Kane (Alli), 71. Eriksen

Juventus FC: Buffon (C) - De Sciglio, Benatia, Chiellini, Sandro - S. Khedira (66. Bentancur), Pjanić, Bernardeschi - Costa (90+2. Asamoah), Higuaín, Mandžukić (76. Sturaro)

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies - Eriksen (90+2. Wanyama), Dier, M. Dembélé - Lamela (89. Lucas Moura), Kane, Alli (83. Son)

V Turíně se hrál pohledný zápas, a to doslova od úvodních minut. Juventus totiž dokázal proměnit hned první šanci zápasu. Ve druhé minutě rozehrál Miralem Pjanić standardní situaci na Higuaína, který se z otočky trefil přesně k tyči. Domácí sice rozehráli přímý kop rychle, obrana Tottenhamu přesto nechala útočníka Juventusu trestuhodně nehlídaného. Netrvalo dlouho a Juventus udeřil podruhé. V deváté minutě Ben Davies ve vápně fauloval jednoho z hráčů Juventusu a rozhodčí nařídil penaltu. Té se ujal Gonzalo Higuaín. Hugo Lloris si sice na Argentincovo zakončení sáhl, střela ale byla natolik prudká, že nakonec přece jen skončila u levé tyče.

Po rychle nabytém dvougólovém vedení se domácí stáhli do obrany. V úvodu rozhozený Tottenham tak dostal možnost, aby získal zpět ztracené sebevědomí. Hráči Spurs se postupně zlepšovali a od patnácté minuty si začali tvořit i gólové šance. Ve dvacáté šesté minutě se Harry Kane poprvé odpoutal od Chielliniho a naskočil si na Eriksenův centr, jeho hlavičku ale výborným zákrokem Buffon vyrazil.

Po půlhodině hry se připomněli opět domácí, Higuaín se vydal do brejku s Pjanićem, útočník Juventusu ale vzal přečíslení na sebe a nakonec minul bránu. Hosté se vrátili do zápasu ve třicáté páté minutě. Kane se v té době dostal za obranu Juventusu, obešel Buffona a střelou do prázdné brány snížil na 2:1.

V nastavení první půle měl Juventus další šanci na to, aby si vzal zpět dvougólové vedení. Aurier ve vápně fauloval unikajícího Douglase Costu a rozhodčí nařídil druhou penaltu ve prospěch Juventusu. Míč si na penaltový puntík postavil znovu Higuaín, jeho rána ale tentokrát skončila pouze na břevně.

Ve druhém poločase domácí otupili převahu Tottenhamu vlastní zvýšenou aktivitou. V pokutovém území střílel Bernadeschi, jehož prudkou ránu Lloris jen konečky prsů vytěsnil na roh. Z následného rohového kopu hlavičkoval Mandžukić, ale pouze do středu brány, kde byl francouzský gólman.

Tottenham nedostával soupeře pod takový tlak jako v prvním poločase, přesto vybojoval kýžený vyrovnávací gól. Chrstian Eriksen v sedmdesáté druhé minutě zahrával přímý kop a zaskočil Buffona střelou na jeho bližší tyč. Tottenham tak dokázal smazat dvougólové manko a srovnal na konečných 2:2.

zdroj: twitter.com/ChampionsLeague

Basilej FC - Manchester City 0:4

Branky: 14. Gündoğan (De Bruyne), 18. B. Silva (Sterling), 23. Agüero, 53. Gündoğan (Agüero)

FC Basilej: Vaclík - Lacroix, Xhaka, Suchý (C) - Lang, Frei, Serey Dié, B. Riveros - M. Elyounoussi (85. Bua), Stocker (71. Al. Ajeti) - Oberlin

Manchester City: Ederson - Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph - De Bruyne (63. Silva), Fernandinho, Gündoğan - B. Silva, Agüero (86. Danilo), Sterling (57. Sané)

Basilej proti silnému Manchesteru City překvapivě hrozila z protiútoků, góly přesto stříleli podle očekávání hosté. Skóre se poprvé měnilo ve čtrnácté minutě, kdy Kevin de Bruyne poslal centr od rohového praporku přesně na hlavu Ilkaye Gündogana. O pouhé čtyři minuty později už to bylo 2:0, když Vaclíka záludným lobem přehodil Bernardo Silva. Manchester City tak získal klid na kopačky, který hosté ještě posílili ve dvacáté třetí minutě. Sergio Agüero daleko před hranicí vápna napřáhl ke střele, která zapadla k levé tyči. Tomáš Vaclík se za balonem pouze ohlédl.

Na začátku druhého poločasu byli Citizens se stavem 0:3 až příliš uspokojeni a Basilej se dostala do několika šancí. Ve čtyřicáté deváté minutě protáhl Edersona Elyounoussi. Jakýkoliv odpor ale posléze utnul druhým gólem Gündogan, který parádní ranou vymetl pravý horní roh domácí brány. Manchester City tak pro domácí odvetu získal pohodlný náskok 4:0.