Zpět na » Liga mistrů » Liverpool sedmi góly rozebral Spartak Moskva, Real Madrid porazil Dortmund

Liga mistrů - Liverpool sedmi góly rozebral Spartak Moskva, Real Madrid porazil Dortmund

Liverpool sedmi góly rozebral Spartak Moskva, Real Madrid porazil Dortmund © skysports.com - Fotbalisté Liverpoolu v utkání Ligy mistrů

1

06.12. - REVIEW Nejgólovější fotbalový večer byl k vidění v Liverpoolu. Reds na domácím hřišti porazili Spartak Moskva vysoko 7:0. Hattrickem se na vysoké výhře podílel Philippe Coutinho. Real Madrid na závěr skupinové fáze porazil Borussii Dortmund, která se musí spokojit s Evropskou ligou. Manchester City prohrál s Šachtarem, o první místo ale nepřišel.

Liverpool FC - Spartak Moskva 7:0

Branky: 4. Coutinho (pen.), 15. Coutinho (Firmino), 19. Firmino, 47. Mané (Milner), 50. Coutinho (Milner), 76. Mané (Sturridge), 86. M. Salah (Milner)

Liverpool FC: Karius - Joe. Gomez, Lovren (60. Alexander-Arnold), Klavan, A. Moreno (45+1. Milner) - Coutinho (C), Can, Wijnaldum - M. Salah, Firmino (72. Sturridge), Mané

FK Spartak Moskva: Selichov - Ješčenko, Tasci, Bocchetti, Džikija (60. Pašalić) - Zobnin, Glušakov (C), L. Adriano, Fernando, Promes (75. Samedov) - Luís (51. Melgarejo)

Liverpool si dobrou formu z Premier League přenesl i do závěrečného kola skupinové fáze Ligy mistrů. Reds za vítězstvím, které je s definitivní platností poslalo do play-off Ligy mistrů, namířili už v prvním poločase. Domácí se prosadili už ve čtvrté minutě, kdy Philippe Coutinho proměnil pokutový kop, který domácí zahrávali po faulu na Mohameda Salaha.

O několik minut později mohl Liverpool přidat druhou branku, Mané ale rozvlnil pouze boční síť moskevské brány. Druhé trefy se domácí dočkali po čtvrthodině hry. Liverpool rozebral obranu Spartaku svižnou akcí s minimem doteků, na jejímž konci stál opět Coutinho. V devatenácté minutě Liverpool vstřelil třetí gól. Míč se po Maného přihrávce dostal k jinému Brazilci - Firminovi, který si před gólmanem hostů poradil a upravil na 3:0.

V dalším průběhu první půle si Liverpool vytvořil ještě několik dalších šancí, čtvrtou branku ale nevstřelil. Zatím.

Do druhého poločasu domácí nastoupili s dalším gólovým apetitem. Dvě minuty po zahájení druhé půle zvyšoval na 4:0 Mané, který se bez přípravy opřel do Milnerova centru. Tři minuty poté Reds přidali pátý gól. Philippe Coutinho zkompletoval hattrick, když jeho tečovaná střela proskotačila až za brankovou čáru.

Ani za stavu 5:0 neměli domácí dost. V sedmdesáté šesté minutě se Reds dostali do rychlého brejku, který po Sturridgeově přihrvce proměnil v šestý gól Sadio Mané. O deset minut později se Liverpool trefil posedmé - Salah si v pokutovém území zasekl balon a soupeřova brankáře překonal nechytatelnou ranou namířenou do horního rohu brány. Liverpool tak zvítězil vysoko 7:0.

zdroj: twitter.com/LFC

Real Madrid - Borussia Dortmund 3:2

Branky: 9. Mayoral (Isco), 13. Ronaldo (Kovačić), 81. L. Vázquez (Hernández) - 43. Aubameyang (Schmelzer), 48. Aubameyang

Real Madrid CF: Navas - Nacho Fernández, Ramos (C), Varane (38. Asensio), Hernández - Isco (69. M. Llorente), Casemiro, Kovačić (58. D. Ceballos) - L. Vázquez, Mayoral, Ronaldo

Borussia Dortmund: Bürki - Papastathopoulos, Subotić, Schmelzer (C) - Bartra, Şahin (65. Weigl), Dahoud, Guerreiro - Pulisic, Aubameyang, Kagawa (90+1. Jarmolenko)

Realu Madrid šlo v zápase s Borussií už jen o prestiž. Místo ve vyřazovací části Ligy mistrů má Bílý balet jisté, první Tottenham už ale nepřeskočí, i kdyby Dortmundu nasázel pět gólů. Madridští přesto vstoupili do zápasu velmi energicky a už v deváté minutě se dostali do vedení. Cristiano Ronaldo hledal svojí přihrávkou ve vápna Isca. Tomu ale zpracování a otočka s balonem příliš nevyšla, a míč se tak dostal až k doplňujícímu Mayoralovi, který jemným lobem přehodil gólmana Bürkiho.

O čtyři minuty později se Real trefil podruhé. Ronaldo tentokrát na hranici vápna místo přihrávky zvolil střelu. A udělal dobře. Milimetrově přesnou ranou Ronaldo vymetl pravý horní roh dortmundské brány.

Domácí se tak dostali do herní pohody, kterou hosté narušili až krátce před koncem poločasu. Ve čtyřicáté třetí minutě vstřelil kontaktní branku Dortmundu Aubameyang, který si naskočil na Schmelzerův centr a hlavou překonal Navase.

Ve druhém poločase se Dortmundští chtěli rozloučit s Ligou mistrů se ctí a zároveň si chtěli vybojoval účast alespoň v Evropské lize. K tomu se přiblížili ve čtyřicáté osmé minutě. Útočník Aubameyang se pohyboval na úrovni obranné linii Realu a dokázal se vyhnout ofsajdu. Díky tomu se před ním otevřel volný prostor, který využil a nadvakrát prostřelil gólmana Realu Madrid.

Remízu Dortmund přesto nevybojoval. V osmdesáté minutě ještě Ronaldo dorážel míč do brány z ofsajdu, o minutu později už ale domácí vstřelili vítěznou branku. Míč se dostal na hranici vápna k Lucasi Vázquezovi, který povedenou šajtlí zakroutil balon přesně k pravé tyči. Bílý Balet zvítězil 3:2.

zdroj: twitter.com/realmadrid

Kompletní výsledky středečních zápasů Ligy mistrů:

RB Lipsko - Besiktas 1:2 (88. Keita - 11. Negredo, 90. Talisca)
Tottenham - Apoel 3:0 (20. Llorente, 37. Son, 80. Nkoudou)
Šachtar - Manchester City 2:1 (26. Bernard, 33. Ismaily - 90. Agüero)
Maribor - Sevilla 1:1 (10. Tavares - 75. Ganso)
Porto - Monako 5:2 (9. a 33. Aboubakar, 45. Brahimi, 65. Telles, 88. Tiquinho - 61. Glik, 78. Falcao)
Feyenoord - Neapol 2:1 (33. Jörgensen, 90. St. Juste - 2. Zielinski)