Zpět na » Liga mistrů » Nejlepší Afričan - Drogba

Liga mistrů - Nejlepší Afričan - Drogba

0

02.03. - Nejlepším africkým fotbalistou roku 2006 byl zvolen Didier Drogba. Kanonýr londýnské Chelsea tak ukončil nadvládu barcelonkého špílmachra Samuela Eto´oa, jenž skončil druhý. Třetí příčku obsadil další Afričan ve službách Chelsea, Michael Essien.

Osmadvacetiletý útočník z Pobřeží slonoviny je vůbec prvním hráčem své země, kterému se takového triumfu podařilo dosáhnout. K jeho úspěchu přispěly dobré výkony národního výběru Pobřeží slonoviny na mistrovství světa a také skvělá forma, která ho zatím letošní sezónou provází. Drogba je zatím se sedmnácti zásahy nejlepším střelcem Premier League a svůj početný gólový účet má i Lize mistrů, kde zatím vstřelil pět branek. Naposledy předvedl Drogba své umění v nedělním finále Carling Cupu, když městskému rivalovy, Arsenalu, vstřelil dva góly.

Vítěz předešlých tří ročníků, Samuel Eto´o, nedokázal svou dominanci uhájit a skončil druhý. Jedním z hlavních důvodů jeho neúspěchu byla neúčast na mistrovství světa a také zranění kolene, jenž si přivodil v jednom z utkání základních skupin Ligy mistrů a kvůli němuž nemohl tři měsíce nastoupit v dresu Barcelony.

Ani osmifinálová účast Ghany na světovém šampionátu nepomohla Michaelu Essienovi k lepšímu umístění v prestižní anketě. Trenéři třiapadesáti reprezentačních výběrů afrického kontinentu mu přidělili třetí místo.