Zpět na » Liga mistrů » Real šesti góly smetl Apoel, v tabulce přesto zůstane za Tottenhamem. Liverpool ztratil tříbrankový náskok

Liga mistrů - Real šesti góly smetl Apoel, v tabulce přesto zůstane za Tottenhamem. Liverpool ztratil tříbrankový náskok

Real šesti góly smetl Apoel, v tabulce přesto zůstane za Tottenhamem. Liverpool ztratil tříbrankový náskok © twitter.com/realmadrid -

0

21.11. - REVIEW Fotbalisté Realu Madrid porazili Apoel jednoznačně 6:0, ve skupinové tabulce se i přesto budou muset spokojit s druhým místem. První příčku si zajistil Tottenham, který otočil zápas s Dortmundem. Jistotu postupu si mohl zajistit Liverpool, který v poločase vedl na Sevillou o tři góly. Zápas nakonec skončil remízou.

Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur 1:2

Branky: 31. Aubameyang (Jarmolenko) - 49. Kane (Alli), 76. Heung-min (Alli)

Borussia Dortmund: Bürki - Toljan, Bartra, Zagadou (78. Toprak), Schmelzer (C) - Kagawa (66. G. Castro), Weigl, M. Götze - Jarmolenko, Aubameyang, Guerreiro

Tottenham Hotspur: Lloris (C) - Dier, D. Sánchez, Vertonghen - Aurier, Winks, Eriksen (85. Moussa Sissoko), Alli (81. M. Dembélé), Rose - Heung-min, Kane (86. F. Llorente)

Tottenham v tomto zápase nemusel nikam pospíchat. Postup ze skupiny má jistý už od minulého kola a k potvrzení prvního místa mu stačí porazit Apoel. Ve hře tak byla více Borussia Dortmund, která živí šance spíše na Evropskou ligu, než postup do osmifinále Ligy mistrů. Domácí fotbalisté se tak častěji drželi na balonu, do jejich kombinace se však zejména při dlouhém přenášení hry vnášely nepřesnosti.

První šanci zápasu přinesla devatenáctá minuta. Obrana Tottenhamu, podobně jako v sobotním derby s Arsenalem, nedokázala zahrát přesně ofsajdovou past a Aubameyang se dostal za její linii. Sám před gólmanem Llorisem však gabonský útočník selhal a minul bránu.

Tottenham zahrozil až po půlhodině hry, kdy Vertonghen svým prudkým centrem našel na první tyči Sona. Korejský fotbalista ale v krkolomné pozici nedokázal přesně a ani důrazně zakončit a zamířil pouze do středu brány, kde stál připravený Bürki.

V jednatřicáté minutě už se skóre měnilo. Yarmolenko efektní a především efektivní patičkou na hranici vápna posunul za obranu Spurs Aubameyanga. Útočník Dortmundu si tentokrát své zakončení připravil pečlivěji a gólmana Llorise střelou po zemi překonal.

Po inkasované brance Tottenham přidal na aktivitě a ve čtyřicáté minutě si vypracoval dvě dobré šance. Na střílený Roseův centr si nejprve do vápna naběhl Christian Eriksen. Jeho zakončení sice bylo prudké a bez přípravy, mířilo ale do středu brány, kde s vypětím sil zakročil Roman Bürki. Ještě lepší zákrok domácí gólman předvedl po následovném rohovém kopu, kdy konečky prstů vytěsnil mimo tyče Dierovu dobrou hlavičku.

Nástup do druhého poločasu se Tottenhamu vydařil i gólově. Ve čtyřicáté deváté minutě Danny Rose zachytil na útočné polovině rozehrávku soupeře, a založil tak gólovou akci. Míč se dostal až ke Kaneovi, který z hranice vápna namířil k bližší tyči a srovnal na 1:1.

Za vyrovnaného stavu se na míči více držel Tottenham, který se čtvrthodiny před koncem dočkal druhého gólu. Dele Alli zvládl souboj s dvěma bránícími hráči Borussie a od postranní čáry se prosmýkl až do vápna, kde špičkou kopačky posunul míč Sonovi. Ten si balon krátce zpracoval a následně jej nechytatelně zakroutil do horního rohu domácí brány. Tottenham tak v konkurenci Realu Madrid a Borussie Dortmund slaví postup z prvního místa.

zdroj: twitter.com/SpursOfficial

APOEL Nikósie - Real Madrid 0:6

Branky: 23. Modrić, 39. Benzema (Kroos), 41. Nacho Fernández (Varane), 45+1. Benzema (Ronaldo), 49. Ronaldo (Marcelo), 54. Ronaldo

APOEL FC: N. Pérez - Vouros, Rueda, Carlão - Sallai (60. Efrem), Morais (C) (66. Ebecilio), Vinicius (59. Farías), Lago - Zahid, Poté, Aloneftis

Real Madrid CF:Casilla - Carvajal, Varane, Nacho Fernández, Marcelo (C) (58. Hernández) - Modrić, Kroos (58. D. Ceballos), Asensio - L. Vázquez, Benzema (64. Mayoral), Ronaldo

Real Madrid už v prvním poločase potvrdil roli jasného favorita. Skóre utkání otevřel ve dvacáté třetí minutě Luka Modrić, který se za hranicí vápna dostal k odraženému balonu. Modić se dlouho nerozmýšlel a napřáhl ke střele, která zapadla do dolního rohu domácí brány.

Další trefy si Madridští schovali do závěru poločasu - rozmezí 39. a 45. minuty se trefili třikrát. Ve třicáté deváté minutě Toni Kroos všiml, že si Karim Benzema nabíhá do rozestoupené obrany Apoelu. Německý záložník adresoval Benzemovi přesnou průnikovou přihrávku a Benzema sám před gólmanem Apoelu nezaváhal.

Ve čtyřicáté první minutě přidal třetí branku Realu Nacho Fernandez. Asensiův centr od rohového praporku hlavou na bránu nasměroval Raphael Varane, těsně před brankářem ale míč tečoval právě Fernandez, který tak zvýšil na 0:3. Na poločasových 0:4 v první minutě nastavení upravil dvougólový Benzema. Gólovou šanci francouzskému záložníkovi připravil Cristiano Ronaldo, který si pohrál s dvojicí obránců i brankářem Apoelu, aby Benzemovi předložil míč před prázdnou bránu.

Ve druhém poločase Real pokračoval tam, kde na konci první půle skončil. Ve čtyřicáté deváté minutě se po Marcelově centru hlavou prosadil Cristiano Ronaldo. Tentýž hráč o pět minut později zvýšil už na 0:6, kdy využil presinku Karima Benzemy, který donutil domácího brankáře ke ztrátě míče, a Ronaldo tak mohl dopravit míč do odryté sítě. Real svého soupeře smetl jasně 0:6.

zdroj: twitter.com/RealMadrid

Sevilla FC - Liverpool FC 3:3

Branky: 51. Ben Yedder (Banega), 60. Ben Yedder (pen.), 90+3. Pizarro (Sarabia) - 2. Firmino (Wijnaldum), 22. Mané (Firmino), 30. Firmino (Mané)

Sevilla FC: S. Rico - Mercado, Geis, Lenglet, Escudero (C) - N´Zonzi (46. F. Vázquez), Banega, Pizarro - Sarabia, Ben Yedder (81. Correa), Nolito (73. Muriel)

Liverpool FC: Karius - Joe. Gomez, Lovren, Klavan, A. Moreno (63. Milner) - Wijnaldum, Henderson (C), Coutinho (63. Can) - M. Salah (86. Oxlade-Chamberlain), Firmino, Mané

Liverpool v Seville šel za postupem od prvních minut, přesněji řečeno od druhé. Už ve druhé minutě zápasu se totiž Reds dostali do vedení. Giorginio Wijnaldum hlavou prodloužil centrovaný po rohovém kopu na zadní tyč, kam si naběhl zcela nehlídaný Roberto Firmino, který uklidil míč do sítě.

Ve třinácté minutě pálil z ostrého úhlu Nolito, rozvlnil však pouze boční síť. V ještě nebezpečnější šanci se Nolito octl v devatenácté minutě, ani tentokrát se ale neprosadil a jeho zakončení po jemném zákroku Kariuse skončilo na tyči.

Nevyužitých šancí mohli domácí litovat ve dvaadvacáté minutě. Liverpool si opět pomohl rohovým kopem a prodlouženým balonem. O prodloužení centrovaného míče se tentokrát postaral Firmino. Ten sklepl míč pro nabíhajícího Maného, který se položil do zakončení a nechytatelnou hlavičkou zvýšil na 0:2. Ve třicáté minutě bylo v řadách Liverpoolu ještě veseleji. Mané sice svoji křídelní akci neproměnil, jeho střelu ale gólman Sevilly vyrazil pouze před Firmina, na kterého před odkrytou bránou čekal lehký úkol. 0:3.

Ve druhém poločase si Liverpool svoji situaci zkomplikoval. V jednapadesáté minutě totiž Ben Yedder po standardní situaci hlavou snížil na 1:3. Tentýž hráč dostal v šedesáté minutě šanci kopat penaltu, kterou proměnil. Sevilla tak půlhodiny před koncem ztrácela pouze jednu branku. Ani jednobrankový náskok Liverpool nedokázal uhlídat a v nastaveném čase o něj přišel - ve třeti minutě nastavení srovnal na konečných 3:3 Pizarro.

zdroj: twitter.com/LFC

Kompletní výsledky úterních zápasů Ligy mistrů:

Besiktas - Porto 1:1 (41. Talisca - 29. Felipe)
Spartak - Maribor 1:1 (82. Luís - 90. Mešanović)
Manchester City - Feyenoord 1:0 (88. Sterling)
Monako - Lipsko 1:4 (43. Falcao - 6. Jemerson (vla.), 9. a 31. Werner, 45. Keita)
Neapol - Šachtar 3:0 (56. Insigne, 81. Zielinski, 83. Mertens)