Zpět na » Liga mistrů » Charlie Nicholas: Özil je z jiné planety

Liga mistrů - Charlie Nicholas: Özil je z jiné planety

Charlie Nicholas: Özil je z jiné planety © skysports.com, fotbalportal.cz - Mesut Özil

3

02.11. - VIDEO Arsenal ve včerejším duelu Ligy mistrů proti Ludogorci Razgrad prohrával už 2:0. Nakonec ale otočil výsledek, vyhrál 2:3 a s předstihem si zajistil postup do osmifinále. Rozhodující branku obstaral Mesur Özil po naprosto brilantní akci. Charlie Nicholas, bývalý hráč Gunners a v současnosti expert SkySports, prohlásil, že německý reprezentant je z jiné planety.

Před 14 dny Kanonýři doma rozdrtili bulharský celek 6:0. V odvetě tak snadnou práci neměli. Po 15 minutách dokonce prohrávali 2:0. Jenomže ve 20. minutě snížil po přihrávce Özila Xhaka, do poločasu ještě srovnal Giroud a v 88. minutě rozhodl právě Özil.

Německý reprezentant si naběhl za obranu na pas Elnenyho, pádil sám na brankáře, kterého si nádherně přehodil, následně počkal na dva bránící hráče, oba si je položil na zem a v klidu skóroval. Po celou dobu bylo jasné, že Özil přesně ví, co dělá.

Díky tomuto gólu si Arsenal společně s PSG zajistil postup do osmifinále Ligy mistrů. Charlie Nicholas o osmadvacetiletém hráči prohlásil, že pochází z jiné planety.

„Özil byl zkrátka jinde. Pochází z jiné planety, ze které do Arsenalu ještě nikdy žádný jiný hráč nedoputoval.“

„Má obrovský talent, má skvělý pohyb. Özil byl proti Ludogorci naprosto úžasný.“

„Ukazuje svou extratřídu dlouhodobě. Vzpomeňte si jen na zápas proti Chelsea, kdy také skóroval.“

„Teď o víkendu čeká Arsenal Tottenham a poté zápas na Old Trafford. Jsou to utkání, které musíte vyhrát. K tomu vám mohou pomoci jen opravdu velcí hráči. K tomu potřebujete Özila.“

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.