Zpět na » Liga mistrů » Atlético skolilo dalšího favorita. Díky parádě Saúla zvítězilo 1:0 nad Bayernem

Liga mistrů - Atlético skolilo dalšího favorita. Díky parádě Saúla zvítězilo 1:0 nad Bayernem

Atlético skolilo dalšího favorita. Díky parádě Saúla zvítězilo 1:0 nad Bayernem © as.com - Atlético zvítězilo 1:0

0

27.04. - REVIEW Atlético Madrid si do semifinálové odvety Ligy mistrů poveze jednobrankový náskok. Zdolalo totiž dalšího favorita na zisk trofeje, mnichovský Bayern 1:0. O jedinou trefu utkání se postaral po krásné akci Saul Ňíguez.

Atlético Madrid 1:0 Bayern Mnichov

Gól: 11. Saúl

Atlético Madrid: Oblak - Torres Juanfran, J. Giménez, Savić, Luís - Saúl Ñíguez (85. Partey), Gabi, Augusto Fernández, Koke - Griezmann, F. Torres

Bayern Mnichov:
Neuer - Lahm, Javi Martínez, Alaba, Bernat (77. Benatia) - Alonso - Costa, Th. Alcântara (70. T. Müller), Arturo Vidal, Coman (64. Ribéry) - Lewandowski

Ačkoliv se předpokládalo, že Atlético bude od úvodních minut spíše zalezlé, byl to překvapivě právě madridský tým, který v úvodní čtvrthodině držel míč na svých kopačkách. Nejprve ve 4. minutě Saúl a následně po něm v 8. minutě Torres vyzkoušeli Neuera v bráně Bayernu.

Napotřetí už se Colchoneros prosadili. Saúl si udělal z hostujících obránců slalomové tyčky a perfektně umístěnou střelou na zadní tyč vstřelil první a jak se později ukázalo i jediný gól zápasu - 1:0.

Teprve po vedoucí brance se oba celky ujaly rolí, které jim byly před utkáním předurčovány. Bayern se pokoušel dobýt nepropustnou hráz Atlética, které se statečně bránilo. Už minutu po inkasované brance mohl vyrovnat po centru zleva Vidal ale jeho pomalu se snášející hlavičku vytlačil na poslední chvíli Giménez.

Ve 25. minutě pak málem překvapil po trestném kopu ze strany Oblaka Douglas Costa, ale jeho pokus skončil na boční síti.

Ojedinělá příležitost přišla pro domácí po půlhodině hry. Grizemann se po rychlém brejku dostal sám před brankáře Neuera, ovšem tísněn Javi Martínezem vystřelil jen slabě a německý reprezentant předvedl skvělý postřeh a nohou jeho střelu vytěsnil na roh. O chvíli později na druhé straně zkoušel z ostrého úhlu pozornost Oblaka Coman a těsně před pauzou poslal do vápna prudký přízemní centr Saúl, který Koke patičkou napálil jen do Martíneze.

Ve druhé půli se dostalo Atlético pod velký tlak a z obranné ulity vylézalo opravdu výjimečně. Střelecký apetit předváděl zejména Coman svými pokusy ze 47. a 60. minuty, dobrou příležitost měl i Lewandowski v 64. minutě, ale střelu příliš zakřižoval.

Velkou šanci promarnil v 71. minutě Douglas Costa, který si naběhl na delší pas od Lahma, ale z voleje ho poslal nad bránu. Tři minuty nato pak Vidal tvrdě vypálil a Oblak musel předvést své letecké umění.

V době největšího tlaku Bayernu měl asi nejslibnější příležitost druhé půle navýšit skóre domácí Torres, který si v 75. minutě naběhl na kolmici od Kokeho, ale zakončil pouze do tyčky.

V závěru se snažili se skórem ještě něco udělat Benatia a Vidal, ale pokusy doprostřed brány slovinského gólmana nemohly vyhodit z konceptu.