Zpět na » Liga mistrů » Jedenáctka prvního kola čtvrtfinále Ligy mistrů

Liga mistrů - Jedenáctka prvního kola čtvrtfinále Ligy mistrů

0

08.04. - FotbalPortal.cz Vám přináší nejlepší jedenáctku prvního kola čtvrtfinále Ligy mistrů. Defenzivní část nejlepší jedenáctky tvoří trojice mnichovského Bayernu, brankář Rensing, který podržel své mužstvo, a stopeři Van Buyten s Luciem. Početné zastoupení má v nejlepší jedenáctce kola i římské AS, které si poradilo s Manchesterem. + video

Hráč kola: Daniel van Buyten FC Bayern München - stihl kromě obranných povinností také útočit a v prvním čtvrtfinálovém utkání proti milánskému AC zaznamenal dvě branky, přičemž druhý gól měl pro Bayern cenu zlata. Padl až tři minuty po vypršení řádně hrací doby, a bavorský velkoklub tak díky ní uhrál na soupeřově hřišti do odvety nesmírně cennou remízu 2:2.

Tým kola: Liverpool FC Liverpool FC - vykročil výhrou 3:0 na hřišti nizozemského Eindhovenu suverénně do semifinále letošního ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže, a z odvetného čtvrtfinálového utkání, které je na programu 11. dubna na Anfield Road, tak vytvořil pouhou formalitu.

Překvapení kola: AS Roma Roma AS - si překvapivě poradil se suverénem letošního ročníku anglické Premier League, Manchesterem United, a zvítězil nad ním 2:1. Italové si již v osmifinále letošního ročníku Ligy mistrů překvapivě poradili s do té doby neporaženým francouzským Lyonem.

Zklamání kola: PSV Eindhoven PSV Eindhoven - podal bídný výkon. Holanďané bez stopera Alexe a útočníků Koného a Afellaye nepředvedli v utkání s anglickým Liverpoolem prakticky nic. Nepodařilo se jim vážněji ohrozit branku Reds a navíc inkasovali v domácím prostředí tři branky, čímž si prakticky zavřeli dveře do semifinále nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Gól kola: David Silva Valencia CF - svým gólem posunul Valencii v utkání proti Chelsea na Stamford Bridge do vedení. Silva se řídil pravidlem, když nevíš co s míčem, tak vystřel. Ĺ panělský forvard se na levé straně hřiště prohnal okolo několika hráčů Blues a parádní dalekonosnou střelou zpoza šestnáctky umístil míč k zadní tyči Čechovy branky. Český reprezentační brankář neměl na nádhernou ránu šanci.

O čem se mluví: Sporná penalta v utkání AC Milan vs. FC Bayern München Milan AC FC Bayern München - kterou odpískal hlavní ruský arbitr inkriminovaného utkání, Yuri Baskakov, rozpoutala po utkání slovní válku mezi oběma celky. A jak k zapeklitému momentu vlastně došlo? Brazilec Kaká se samostatným únikem prodral až do šestnáctky Bayernu, kde byl atakován obráncem Luciem, ten mu ve skluzu ukopl míč od nohou, brazilský forvard se však skácel k zemi a Baskakov neváhal ani minutu.

Moment kola: Vyloučení Paula Scholese Manchester United - značně oslabilo anglický Manchester v utkání proti římskému AS. Scholes viděl od hlavního rozhodčího utkání během deseti minut dvě žluté karty a díky jeho předčasnému odchodu do kabin měli domácí Italové snadnější cestu k vítězství nad Rudými ďábly.

Největší návštěva: 77 000 diváků - AS Roma - Manchester United FC

Nejmenší návštěva: 36 500 diváků - PSV Eindhoven - Liverpool FC