Zpět na » Liga mistrů » Barometr prvního kola čtvrtfinále

Liga mistrů - Barometr prvního kola čtvrtfinále

0

07.04. - Barometr prvního kola čtvrfinále nejprestižnější klubové soutěže UEFA Champions League vyzdvihl nejen výborné výkony, které byly v tomto kole k vidění, ale také některé špatné momenty.

Liverpool převálcoval Eindhoven, římské AS překvapivě porazilo anglický Manchester a valencijský David Silva se prezentoval překrásnou brankou v utkání proti Chelsea. To jsou ve zkratce nejzajímavější momenty prvního kola čtvrfinále Ligy mistrů.

Nepovedeně skončilo utkání mezi AS a Manchesterem pro Paula Scholese, jenž se ještě v prvním poločase poroučel předčasně do kabin.

UP

Mirko Vucinic Roma AS

Z taktického hlediska mistrovský kousek se povedl kouči římského AS, Lucianu Spallettimu, když poslal do hry forvarda Vucinice, který se nekompromisní dorážkou postaral o vítěznou branku v utkání s Manchesterem United.

Daniel van Buyten FC Bayern München

Obránce s velkým O omráčil Milán svými dvě brankami, díky nimž uhrál bavorský velkoklub vice než příznivou remízu do odvety čtvrfinále Ligy mistrů.

Liverpool Liverpool FC

Reds dokázali v úvodním kole čtvrfinále to, co se jiným celkům nepovedlo. Angličané vítězstvím na půdě Eindhovenu rázně vykročili za postupem do semifinále nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Wayne Rooney Manchester United

Wayne vstřelil v Římě v utkání proti domácímu AS parádní branku a navíc dal svému týmu naději do odvety čtvrfinále Ligy mistrů.

David Silva Valencia CF

Silva vstřelil jeden z nejhezčích gólů v historii nejprestižnější evropské klubové soutěže a zasloužil se o to, že jeho Valencia uhrála na Stamford Bridge s domácí Chelsea remízu 1:1, která v odvetě staví do výhodnější pozice právě španělský velkoklub.

DOWN

Paul Scholes Manchester United

Scholes uviděl v utkání s římským AC během osmi minut za dva nedovolené zákroky dvě žluté karty, a zákonitě tedy od rozhodčího dostal červenou kartu, čímž už v prvním poločase oslabil své mužstvo.

Dida Milan AC

Brazilskému reprezentačnímu brankáři se návrat do branky milánského AC příliš nepovedl, inkasoval dvě laciné branky, kterými daroval Bayernu remízu 2:2, jež má pro Němce cenu zlata.

Ronald Koeman PSV Eindhoven

Trenér holandského PSV nedokázal svůj tým, oslabený několika zraněnými oporami, připravit na nájezd londýnského Liverpoolu a po prohře 3:0 na domácím hřišti se tak s milionářskou soutěží nejspíše spolu se svými svěřenci loučí.

Roy Makaay FC Bayern München

Po neuvěřitelné nerychlejší brance v historii Ligy mistrů v utkání proti Realu Madrid byl tentokrát na San Siru skoro neviditelný a svému celku k vydřené remíze prakticky nijak nepomohl.