Zpět na » Liga mistrů » Chelsea je z kola ven, po roce opět nepřešla přes PSG, Benfica vyřadila Zenit

Liga mistrů - Chelsea je z kola ven, po roce opět nepřešla přes PSG, Benfica vyřadila Zenit

Chelsea je z kola ven, po roce opět nepřešla přes PSG, Benfica vyřadila Zenit © marca.com - Zlatan Ibrahimović dal vítězný gól proti Chelsea

0

09.03. - REVIEW Chelsea loni vypadla v osmifinále Ligy mistrů s Paris SG po dvou remízách. Ani letos londýnský klub přes svěřence Laurenta Blanca do čtvrtfinále nepřešel a dokonce dvakrát prohrál. Dnes večer dostal PSG do vedení Rabiot, Diego Costa sice srovnal, ale necelou půlhodinu před koncem vstřelil postupový gól Ibrahimović. Ve druhém zápase vyhrála Benfica v Petrohradu 2:1 a postupuje dál.

Zenit 1:2 Benfica

Góly: 70. Hulk - 85. Gaitán, 90+5. Talisca

Zenit: Lodygin - Aňukov (59. Smolnikov), Lombaerts, Neto, Žirkov - Maurício (82. Jusupov), Witsel - Hulk, Danny, Kokorin (59. Šatov) - Dzjuba

Benfica: Ederson - Semedo, Eliseu, Lindelöf, Fejsa - Sanches, Pizzi (73. Salvio), Gaitán, Samaris - Jonas (90+2. Talisca), Mitroglu (67. Jiménez)

První zápas 0:1, postupuje Benfica

Benfica Lisabon přetavila domácí výhru 1:0 z prvního duelu v postup do čtvrtfinále Ligy mistrů dalším triumfem. I na ruské půdě dokázala zvítězit 2:1. A také v první příležitosti se ocitli hosté. Pěkně zahraný trestný kop kanonýra Jonase vyrazil s námahou nad břevno domácí gólman Lodygin. Domácí ale rychle odpověděli prostřednictvím Dzjuby, který se pokoušel o křížnou střelu, ale k jeho smůle šla těsně vedle.

Dalším nebezpečným ohrožením branky ruského celku byla střela Sancheze ze 20. minuty, jež mířila těsně pravé tyče Lodyginovy svatyně a také na tuto příležitost Zenit velice rychle odpověděl. V jedinečně příležitosti se objevil Dzjuba, ale sám před brankářem Edersonem neuspěl.

Ve druhé půli se v 60. minutě dostal do dobré šance Smolnikov, k němuž přiletěl centr z pravé strany, ale brankáře lisabonského klubu překonat nedokázal. Vůbec v první půli aktivní Benfica trochu zatáhla svoji pozici a výsledkem nakonec bylo i vyrovnání. V 70. minutě Žirkov vybojoval balón mírně rozporuplným způsobem, protáhl se až k brankové čáře, odtud odcentroval a Hulk hlavou otevřel skóre - 1:0.

Benfice se opět vrátil entuziasmus a snažila se o vyrovnání. Aktivní byli zejména Gaitán a Raúl Jiménez. Ten také v 85. minutě obral o míč Witsela, a ze 40 metrů vypálil ránu, kterou Lodygin tečoval pouze na břevno. Balón, který po odrazu zůstal před brankovou čárou, dorazil do sítě Gitán - 1:1.

Rusové museli v tu chvíli vstřelit dva góly, nicméně nakonec ještě inkasovali, Opět Raúl Jiménez se zbavil několika hráčů a nahrál Taliscovi, který rozhodl o postupu Benficy. Ta se dostala do čtvrtfinále po čtyřech letech.

Chelsea 1:2 Paris SG

Góly: 27. D. Costa - 16. Rabiot, 67. Ibrahimović

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Kenedy - Mikel, Fàbregas - Pedro, Willian, E. Hazard (77. Oscar) - D. Costa (60. Traoré)

Paris SG: Trapp - Marquinhos, Silva, Luiz, Maxwell - Rabiot, Motta, Matuidi (87. van der Wiel) - Di María (82. Cavani), Ibrahimović, Moura (77. Pastore)

První zápas 1:2, postupuje PSG

Chelsea vstoupila do utkání svižně a již ve 3. minutě Diego Costa hodně vystrašil gólmana Trappa, jenž jeho střelu s námahou vyrazil. Hned vzápětí se blýskalo i na druhé straně. Di María se uvolnil na pravé straně, ovšem jeho střelu srazila domácí obrana na roh. Pak dal dokonce Ibrahimović i gól, ale sudí Brych ho kvůli ofsajdu neuznal.

V 16. minutě už ale neměl žádný důvod platnost branky jakkoliv zpochybňovat. Tentokrát to byl Di María, který vyslal pasem do pravé strany Zlatana, ten prudce odcentroval a dobíhající Rabiot pokořil Courtoise - 0:1.

Radost hostí ale netrvala dlouho. Ve 27. minutě ztratil v hloubi pole díky špatnému zpracování míč Motta, Willian šel rychle vpřed, nejprve si narazil s Pedrem, aby následně naládoval Costovi, který si v podobných situacích ve vápně povětšinou ví rady - 1:1.

Po půl hodině hry o sobě dali opět vědět hosté z Paříže. Lucas Moura odcentroval přesně na hlavu Ibrahimoviće, jeho střela ale mířila jen do náruče Courtoise. Před odchodem do kabin ještě zkoušeli štěstí Cesc (vedle) a Hazard (Trapp chytil).

Stejně jako do prvního poločasu vstoupila Chelsea aktivně i do druhé části. Willian se prohnal po levé straně, dal pod sebe, ale střelu Costy i Azpilicuety Trapp dvěma reflexivními zákroky vyrazil. Velmi nepříjemná událost postihla Chelsea v 60. minutě, když musel kvůli zranění předčasně střídat zraněný Diego Costa.

V 62. minutě do dobré šance uháněl střelec první branky Rabiot, viděl lépe postaveného Ibrahimoviče, ale ten se nechal vytlačit z ideálního střeleckého úhlu a zakončení mu zhatil Courtois. Chvíli nato se opět vyznamenal Trapp, když zlikvidoval dvojité pokusy Williana a Hazarda.

Pohroma pro Stamford Bridge přišla v 67. minutě. Di María dostal skvělý balón do křídla, stříleným centrem našel Ibrahimoviće a ten, stejně jako v prvním poločase Rabiot, nemohl neminout - 1:2. Alespoň vyrovnat se snažil čtvrt hodiny před koncem Cesc, ale jeho rána z ostrého úhlu nemohla Trappa zaskočit.

Stejně jako loni se tak Chelsea loučí s Ligou mistrů již v osmifinále a stopku ji znovu vystavil Paris Saint Germain.