Zpět na » Liga mistrů » Manchester City výrazně nakročil k postupu, Atlético s Eindhovenem bez branek

Liga mistrů - Manchester City výrazně nakročil k postupu, Atlético s Eindhovenem bez branek

Manchester City výrazně nakročil k postupu, Atlético s Eindhovenem bez branek © skysports.com - Fotbalisté Manchesteru City

0

24.02. - REVIEW Atlético Madrid s PSV Eindhoven hrálo nerozhodně bez branek, to Kyjev viděl branky čtyři. Z vítězství 3:1 se ale radoval hostující Manchester City, jenž tak výrazně nakročil k postupu. O góly hostů se postarali Agüero, Silva a v závěru Yaya Touré. Za domácí se prosadil pouze Bujalskij.

FC Dynamo KyjevDynamo Kyjev 1:3 Man. CityManchester City

Branky: 58. Bujalskij - 15. Agüero (Y. Touré), 40. Silva (Sterling), 90. Y. Touré (Fernandinho)

Dynamo Kyjev: Šovkovskij (C) - Silva (66. Makarenko), Chačeridi, Dragović, D. Vida - Jarmolenko, Garmaš (31. Veloso), Rybalka, Bujalskij, D. González - Teodorczyk (46. Júnior Moraes)

Manchester City: Hart - Sagna, Kompany (C), Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandinho - Silva, Y. Touré, Sterling - Agüero (90+1. Iheanacho)

Kyjev vstoupil do utkání dobře, ve 4. minutě po standardní situaci pálil Yarmolenko, ale Hart míč dokázal zkrotit.

Po čtvrthodině se ale z ničeho nic dostali do vedení hosté. Rohový kop sklepl pro Agüera Touré a argentinský útočník nedal šanci domácímu brankáři. Šovkovskij se musel mít na pozoru i o sedm minut později, znovu pálil Agüero, tentokrát ale mimo tři tyče.

Další chybu domácí obrany se snažili potrestat Touré, Šovkovskij zasáhl. V té chvíli už na hřišti nebyl záložník Garmaš, jehož kvůli zranění nahradil Veloso. Pět minut před přestávkou už to ovšem o dvě branky bylo. Agüero patičkou poslal míč na Sterlinga, ten kolmicí vybídl Silvu a španělský záložník neměl problém uklidit míč do sítě.

Ještě před půlí mohl definitivní pojistku přidat Agüero, znovu pálil těsně vedle. Do druhé půle ovšem lépe vstoupili domácí, Yarmolenko sice neuspěl, ale brzy na to se dokázal trefit Bujalskij, jeho ránu za bezmocného Harta tečoval Otamendi.

Domácí záložník měl dokonce šanci na vyrovnání, Hart ale skvěle zasáhl. Už se blížil závěr a vypadalo to, že si na Etihad Stadium přivezou Citizens jednobrankový náskok. Jenže v poslední minutě nádherně vypálil Yaya Touré a Manchester tak zvítězil 1:3. I díky brance z poslední minuty je tak velmi blízko k postupu do čtvrtfinále.

PSV EindhovenPSV Eindhoven 0:0 Atlético MadridAtlético Madrid

PSV Eindhoven: Zoet - Arias, Bruma, H. Moreno, Willems - L. Narsingh (65. Isimat-Mirin), van Ginkel, D. Pröpper, Guardado (C) (75. Hendrix), Locadia (86. Lestienne) - Pereiro

Atlético Madrid: Oblak - Torres Juanfran, Savić, Godín, Luís - Ó. Torres, Gabi (C), Ñíguez (74. Á. Correa), Koke - Griezmann, Vietto (61. F. Torres)

Do první šance se ve 4. minutě dostali hosté, Zoeta překonal Vietta, na brankové čáře ale zasáhl Bruma a míč odpálil.

První minuty duelu nabízely vynikající podívanou, oba celky dobře bránily, ale přesto šance přicházely. Do další takové se dostal Griezmann, jenž postupoval sám na Zoeta, ten jeho ránu avšak dokázal vyrazit a udržel tak bezbrankový stav.

O minutu později zatlačili domácí a vytvořili před Oblakem velký závar. Pröpper napálil pouze Oblaka, další střely byly zblokovány.

Druhý poločas už toho příliš nenabídl. Na kopačky se častěji vkrádala nepřesnost a za zmínku stojí tak pouze přísná červená karta pro Pereiru. Ten šel v 68. minutě do souboje s Godínem, který padl k zemi a rozhodčí Orsato udělil domácímu útočníkovi druhou žlutou kartu.

Oslabení ale nakonec domácí přestáli a udrželi bezbrankový stav. Více šancí tak má Atlético, PSV ale rozhodně ze hry není.