Zpět na » Liga mistrů » Messi konečně pokořil Čecha, dokonce dvakrát a Barca je blizoučko čtvrtfinále. Bayern neudržel dvoubrankový náskok v Turíně

Liga mistrů - Messi konečně pokořil Čecha, dokonce dvakrát a Barca je blizoučko čtvrtfinále. Bayern neudržel dvoubrankový náskok v Turíně

Messi konečně pokořil Čecha, dokonce dvakrát a Barca je blizoučko čtvrtfinále. Bayern neudržel dvoubrankový náskok v Turíně © mirror.co.uk - Messi vstřelil Arsenalu hned dva góly

0

23.02. - REVIEW Velmi nadějně se rýsuje osmifinálový dvojzápas s Arsenalem pro Barcelonu. Po jeho prvním dílu má dvougólový náskok o nějž se postaral Lionel Messi a londýnský klub se tak bude v odvetě na Camp Nou pokoušet o zázrak. Dvougólovou výhodu měl v zápase s Juventusem také Bayern, ovšem neudržel ji a tak se v Mnichově můžeme ještě těšit na velké drama.

Arsenal 0:2 FC Barcelona

Góly: 71. a 83. z pen. Messi

Arsenal: Čech - Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Ramsey, Coquelin (81. Flamini) - Oxlade-Chamberlain (50. Walcott), Özil, Alexis - Giroud (72. Welbeck)

Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, L. Suárez, Neymar

Barcelona si díky dvěma brankám Lionela Messiho hodně vymetla cestičku k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů, když na Emirates Stadium dokázala vyhrát 2:0. Úvod zápasu, vlastně by se dalo říct že celá první půle, byla na velké šance poměrně skoupá. Barcelona se sice s procentuálním vyjádřením držení míče pohybovala kolem sedmdesátky, ovšem první velkou příležitost měl domácí Arsenal.

Ve 22. minutě zaútočil po pravé straně Özil, dal pod sebe na Bellerína, který tvrdě vystřelil. Jeho pokus se sice po odrazu Alvese k Ter Stegenovi nedostal, ale zato k Oxlademu Chamberleinovi, který ale obrovskou příležitost neproměnil.

Prvním vážnějším ohrožením ze strany hostí byla až po půlhodině střela hlavou Messiho, která šla mimo. Nicméně v závěru první části se Barca dostala do dvou velice slibných akcí. Nejprve Suárez nedokázal prostřelit Čecha a nejhezčí akci následně rozjel Busquets přenesením hry do pravé strany na Alvese, jenž z první vrátil před bránu, ale Suárez hlavou mířil vedle.

Další skvělá příležitost Katalánců přišla hned po pauze. Iniesta chytře našel Neymara, který šel sám na gólmana Arsenalu, ale trefil jen jeho pravou nohu. Herní převaha Barcelony pak postupně upadala a do dobrých šancí se dostával i Arsenal. Po hodině hry pořádně protáhl Ter Stegena Giroud.

Když dosáhla převaha domácích vrcholu, přišel rychlý kontr azulgranas. Suárez poslal kupředu Neymara, který ještě našel Messiho. Proti němu vyrazil Čech, ale Messi si ho položil a střelou do odkryté branky prolomil smůlu, která ho prozatím v souboji s naším brankářem provázela - 0:1.

Hned vzápětí mohlo přijít definitivní razítko pod výhru Barcelony. Messi našel Neymara, který ale akci zbytečně zadrbal, nicméně míč se následně dostal k Suárezovi, který trefil zblízka tyč.

Poslední vážnou příležitostí na srovnání výsledku byla akce ze 79. minuty, kdy střídající Wellbeck vyhrál hlavičkový souboj pro Ramseyho, ale ten z bezprostřední blízkosti nedokázal pokořit Ter Stegena.

V 83. minutě pak přišel druhý gól Barcelony. Flamini fauloval ve vápně Messiho, který bezpečně proměnil nabídnutou výhodu. Dvougólový náskok je ideálním výsledkem před odvetou, která se hraje na Camp Nou 16. března.

Juventus 2:2 Bayern

Góly: 63. Dybala, 76. Sturaro - 43. Müller, 55. Robben

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Evra - Cuadrado, S. Khedira (69. Sturaro), Marchisio (46. Hernanes), P. Pogba - Dybala (75. Morata), Mandžukić

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat (74. Benatia) - Robben, T. Müller, Arturo Vidal, Th. Alcântara, Costa (84. Ribéry) - Lewandowski

Zápas Juventusu s Bayernem bylo utkáním dvou tváří. V prvním poločase dominovali němečtí šampióni, v tom druhém připodobnili ligové zmrtvýchvstání domácí Juve. Guardiola měl problémy se stopery a tak do zadní linie stáhl Kimmicha, vedle nějž operoval Alaba a místo Xabiho Alonsa se na trávníku objevil proti bývalému klubu namotivovaný Vidal. Stejnou chuť měl i Mandžukič hájící černobílé domácí barvy. A předvedl se hned ve 12. minutě, když střílel mimo. Nicméně následně se Bayern zmocnil míče a jeho převaha se pohybovala až kolem 70% držení míče.

Buffona postupně zaměstnávali Müller, Bernat či Lewandowski, nicméně za jeho záda se trefil až Thomas Müller dvě minuty před pauzou. Robben z pravé strany vápna přetáhl centr, který před bránu vrátil Costa a následnou střelu dostal za brankovou čáru Müller - 0:1.

Ze druhé půle uběhlo pouhých deset minut a Bayern už vedl 2:0. Lewandowski se zapojil do brejku, poslal míč na Robbena, který si ještě narichtoval míč do ideální pozice a ideálním obstřelem navýšil skóre - 0:2.

V tu chvíli by na Juventus asi vsadil jen nenapravitelný optimista. Ovšem domácí se neuvěřitelně zvedli a v 63. minutě díky Dybalovi snížili na rozdíl jediné branky. Po rychlém kontru přihrál Mandžukić tomuto argentinskému útočníkovi, který si před Neuerem věděl rady - 1:2.

Chvíli nato nebezpečně vypálil Cuadrado, jehož střelu brankář bavorského klubu s námahou vytěsnil nad a ve vzduchu začalo viset vyrovnání, zvláště když o minutu později pálil nebezpečně Pogba. Nakonec Bayern přeci jen kapituloval. V 76. minutě nacentroval hlavou do vápna Álvaro Morata a Stefano Sturaro z blízkosti vyrovnal -2:2. A nakonec mohl být Bayern ještě rád že neinkasoval potřetí, ve velké šanci se objevil opět Pogba. Odvetný zápas v Mnichově tak určitě napínavou zápletku postrádat nebude.