Zpět na » Liga mistrů » Paris SG si poveze na Stamford Bridge jednobrankový náskok, Benfica zvítězila nad Zenitem až gólem v nastavení

Liga mistrů - Paris SG si poveze na Stamford Bridge jednobrankový náskok, Benfica zvítězila nad Zenitem až gólem v nastavení

Paris SG si poveze na Stamford Bridge jednobrankový náskok, Benfica zvítězila nad Zenitem až gólem v nastavení © dailymail.com - Ibrahimović dostal PSG do vedení

1

16.02. - REVIEW Oba dnešní zápasy osmifinále Ligy mistrů skončily jednobrankovou výhrou domácích celků. Paris SG góly Ibrahimoviće a Cavaniho porazilo Chelsea, za níž vyrovnával těsně před pauzou Mikel. Benfica se jediné branky dočkala až v nastaveném čase, kdy se do sítě Zenitu trefil Brazilec Jonas.

Paris SG 2:1 Chelsea

Góly: 39. Ibrahimović, 78. Cavani - 45+1. Mikel

Paris SG:Trapp - Marquinhos, Silva, Luiz, Maxwell - Verratti (80. Rabiot), Motta, Matuidi (80. Pastore) - Di María, Ibrahimović, Moura (74. Cavani)

Chelsea: Courtois - Ivanović, Cahill, Baba, Azpilicueta - Fàbregas, Mikel, Pedro - Willian, E. Hazard (71. Oscar) - D. Costa

Paris SG vstoupilo do utkání mnohem lépe než klub z Londýna. Více jak dvacet minut prakticky nepustilo Chelsea na svoji polovinu, ovšem dokázalo vyprodukovat jen pár střel v podání Verrattiho a Lucase, na střílenou přihrávku ve 13. minutě pak nedosáhl jen těsně Di María.

První vážnější akcí hostů byla až ta ze 25. minuty, ovšem stála za to - na centr Rahmana z levé strany si naskočil Diego Costa, ale jeho hlavičku Trapp dokázal přes břevno vytěsnit na roh.

Ve 33. minutě se snažil Ibrahimović střelou hlavou od země překvapit Courtoise, nicméně jeho pokus šel nad. Do černého zamířil švédský reprezentant až ve 39. minutě. Trestný kop rozehrál razantní střelou, kterou ve zdi ještě ztečoval Obi Mikel a kompletně zmátl Courtoise, jenž si pro balón letěl na druhou stranu - 1:0.

Když už se zdálo, že si domácí odnesou do kabin jednogólový náskok, přišla standardní situace na druhé straně. Rohový kop přizdvihl střelec vedoucí branky přímo k nohám Mikela a ten zblízka zamířil přesně - 1:1.

Druhá půle přinesla prakticky totožný obrázek jako ta první. Chelsea nechala pařížský klub hrát a hrozit především střelami. Postupně se zastřelovali Di María, Ibrahimović, Lucas, ve velké příležitosti se v 64. minutě objevil ve vápně i Matuidi, ale houštinu těl před sebou propálit nedokázal.

Do největší šance Chelsea se tak dostal až v 75. minutě Oscar, který si výborně naběhl na dalekonosný pas z hloubi vlastního pole, ovšem v tísni před Trappem uspět nedokázal.

Chvíli nato padl rozhodující gól večera. V 78. minutě si střídající Cavani zaběhl za obranu na promyšlenou příhru od Di Maríi a křížnou střelou mezi nohy překonal Courtoise - 2:1. Zhuba deset minut před koncem se ještě snažili srovnat Marquinhos s Thiagem Silvou, zblízka neuspěl na druhé straně v 90. minutě Ibrahimović a v poslední akci zápasu Pedro, jenž trefil jen boční síť a tak do odvety jde s těsným náskokem PSG.

(zdroj: dailymail.co.uk)

Benfica 1:0 Zenit

Gól: 90+1. Jonas

Benfica: César - A. Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu - Samaris, Sanches - Pizzi (72. Carcela-González), Jonas, Gaitán- Mitroglu (64. Jiménez)

Zenit: Lodygin - Aňukov, Garay, Lombaerts, Criscito - Šatov (82. Žirkov), Witsel, Hulk, Javi García, Danny (88. Maurício) - Dzjuba (76. Kokorin)

(zdroj: as.com)

Už to vypadalo, že zápas na lisabonském stadionu Da Luz skonči bezbrankovou remízou, když Brazilec Jonas přesnou hlavičkou pobláznil v nastaveném čase zaplněné tribuny, které marně čekaly na gólovou radost celých devadesát minut. Prsty má v obdrženém góle obránce Zenitu Criscito, který zbytečně fauloval, navíc po druhé žluté šel pod sprchy, Gaitán rozehrál standardku a Jonas ve vápně mířil přesně.

Benfica prakticky ovládala utkání od začátku do konce a také z její strany přicházely ty největší gólové šance. Rusové se spíše soustředili na bránění a svoji taktiku směřovaly k podnikání bleskurychlých protiútoků. V tomto ohledu se v první půli činili zejména Danny a Hulk.

Benfica se držela na míči a hledala volné prostory k brance Lodygina, nejaktivnější byli v tomto směru Jonas s Gaitanem, zatímco Mitroglou o sobě během prvních 45 minut prakticky nedal vědět. Tedy abychom mu nekřivdili - dal gól, ale z ofsajdového postavení. Největší šance Zenitu přišla z kopačky Hulka, ale jeho rána z trestňáku šla těsně vedle.

Ve druhém poločase se opakoval víceméně stejný obrázek. Benfica se snažila tvořit a Zenit nepřestával věřit ve své kontry. Blízko otevření skóre byl v 53. minutě Witsel. Pálil ale doprostřed brány a Julio Cesar musel likvidovat jeho ránu na roh. Nicméně mnohem vyloženější byla příležitost Gaitana, který v 70. minutě téměř z malého vápna nedokázal prostřelit brankáře hostí a následnou dorážku poslal vysoko nad.

Gaitán nakonec po faulu Criscita poslal centr do vápna, který usměrnil Jonás do sítě a do chladného dalekého Petrohradu pojede Benfica bránit jednogólový náskok.