Zpět na » Liga mistrů » AC Milan - FC Bayern München 2:2 (1:0)

Liga mistrů - AC Milan - FC Bayern München 2:2 (1:0)

0

05.04. - Bavorský velkoklub byl po většinu utkání horším celkem, i přesto si však odvezl ze San Sira příznivý výsledek, který ho do odvety mírně favorizuje. Milánští mohou litovat nevyužitých šancí a hlavně laciných gólů, které oba vstřelil obránce Bayernu, Daniel van Buyten. + video

Bayern přicestoval do Milána bez disciplinární komisí potrestaných Marka van Bommela a brankáře Olivera Kahna, ty nahradili v záloze Andreas Ottl a mezi tři tyče se postavil mladík Michael Rensing. Do sestavy AC se vrátil kapitán Paolo Maldini, jenž má trvalé problémy s kolenem.

Lépe vstoupili do úvodu utkání domácí, kteří se hned od prvních minut tlačili do šestnáctky. První větší šanci měl po centru českého obránce ve službách italského velkoklubu, Marka Jankulovskiho, středopolař Seedorf, na balón však nedosáhl. Poté přišel první výrazný okamžik mladého brankáře Bayernu, Rensinga. Zhruba po čtvrthodině hry zahrával Pirlo rohový kop, míč doletěl až na malé vápno, kde hlavičkoval osamocený Ambrosini, jeho pokus však k údivu všech příznivců AC reflexivně vyrazil brankář hostí. Bayernu se v prvním poločase nedařilo skoro nic. Do šancí se hráči německého týmu dostávali jen sporadicky, většinou zkoušeli střelbu z dálky, neujal se ale ani pokus Schweinsteigera či Ottla. Ve 36. minutě se znovu zaskvěl brankář Rensing. Nesta založil akci po pravé straně hřiště, míče se zmocnil Oddo a z voleje poslal míč před branku Bayernu na nabíhajícího Gilardina, ten rybičkou trefil levou ruku německého gólmana, který znovu reflexivně míč vyrazil před sebe, Gilardino se ještě v leže pokoušel o dorážku patičkou, míč však skončil nad brankou. Převaha domácích vyvrcholila pět minut před koncem prvního poločasu, když se po rohovém kopu míč dostal až před šestnáctku k Oddovi a ten obločkem za obranu našel v pokutovém území osamoceného Pirla, který hlavou přeloboval Rensinga a poslal AC do vedení. Poločas tedy vyhráli domácí.

Druhá půle do značné míry připomínala první část utkání, znovu byli aktivnějším mužstvem milánští a Bayern jako by ještě přemýšlel nad inkasovanou brankou těsně před poločasovým hvizdem. Chvíli po návratu z kabin se po pasu na polovině hostí zmocnil balónu Gilardino a řítil se sám na brankáře, čárový rozhodčí však měl zdvižený praporek, čehož si italský kanonýr nevšiml a v klidu akci zakončil střelou za do Rensingovy branky. Hlavní arbitr utkání, Rus Baskakov, mu udělil žlutou kartu a Gilardino si tak odvetu v Allianz aréně nezahraje. V zápětí se do slibné šance na malém vápně dostal Brazilec Kaká, Ambrosiniho centr však do mnichovské branky usměrnit nedokázal.

Hosté z Mnichova se snažili o vyrovnání, jejich snaha však většinou končila před šestnáctkou domácích. Přesto se však dočkali. Dvanáct minut před koncem utkání poslal z pravé strany z hranice šestnáctky dlouhý míč do vápna Salihamidzic, míč doputoval až k Pizzarovy, který v souboji s Oddem dokázal balón sklepnout k nohám stopera Van Buytena, jenž na malém vápně propálil Didu. Nečekané vyrovnání umlčelo všechny příznivce AC na San Siru. O několik minut později šli ale domácí znovu do vedení, to když se Kaká samostatným únikem prodral až do šestnáctky Bayernu, kde byl atakován obráncem Luciem, ten mu ve skluzu ukopl míč od nohou, brazilský forvard se však skácel k zemi a ruský arbitr k údivu všech přítomných odpískal pokutový kop. Sám Kaká se kopu z bílého puntíku s chutí ujal a střelou k pravé tyči znovu vrátil AC vedení. V době, kdy se už patrně všichni hráči rossonerri viděli v šatně se však zrodilo překvapivé vyrovnání. Běžela třetí, poslední, minuta nastavení, když jeden z mnichovských obránců na polovině hřiště nakopl míč směrem do šestnáctky domácích. Asi ani hosté nevěřili tomu, co se v následujících několika vteřinách odehrálo. Letící balón doputoval přes několikerou teč útočících hráčů Bayernu i obránců Milána až k Van Buytenovy, který znovu v malém vápně z úhlu propálil brankáře Didu na přední tyči a srovnal tak stav utkání na konečných 2:2.

Remízovému výsledku nemohl uvěřit ani středopolař AC, Gennaro Gattuso, který se osobně přiběhl podívat ruskému rozhodčímu na hodinky, jestli už neměl odpískat konec utkání. Bayern tak z utkání vytěžil maximum a před odvetou je mírným favoritem v boji o postup do semifinále Ligy mistrů.

Branky: 40. Pirlo, 84. Kaká (pen.) - 78., 93. Van Buyten