Zpět na » Liga mistrů » Elitní fotbalové kluby chtějí mít jistou Ligu mistrů

Liga mistrů - Elitní fotbalové kluby chtějí mít jistou Ligu mistrů

Elitní fotbalové kluby chtějí mít jistou Ligu mistrů © peru.com -

2

Líbilo se

10.02. - Elitní evropské kluby chtějí od roku 2018 změnit formát fotbalové Ligy mistrů tak, aby měly jistou účast v hlavní soutěži. Asociace evropských fotbalových klubů (ECA), která zastupuje přes 200 celků, o tom bude vyjednávat s UEFA.

"Začínáme s revizí Ligy mistrů, abychom s UEFA poznali, jaká zlepšení můžeme nejatraktivnějšímu fotbalovému produktu přinést. Tento proces potrvá nanejvýš šest až devět měsíců," řekl dnes místopředseda ECA Umberto Gandini na tiskové konferenci. O založení vlastní soutěže Superligy, o které se čas od času mluví, přední kluby momentálně neuvažují.

V současnosti se do Ligy mistrů dostane 78 týmů, z nichž 32 hraje hlavní soutěž. UEFA z ní rozdělí mezi kluby přes 1,3 miliardy eur za sezonu.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
dalko - 11.02. Odpovědět

Urcite fans by boli proti. Ved hlavnym principom futbalu ako sportu je predsa sutazivost

dalko

Velká hloupost,jen at si to každý vybojuje sám za sebe a ne,aby se zvýhodnila jedna skupina před druhou....

Devil1878
Cornero - 10.02. Odpovědět

Presne tak. Takhle jako chtej mit jistotu ze z LM dostanou pravidelne ty desitky milionu aniz by si to museli vybojovat? Ja verim ze LM taky asi vic stoji o slavne kluby nez o nejake BATE Borisov protoze z toho maj vic penez ale doufam ze vyhraje ta sportovni stranka at ma kazdy to co si uhraje

Cornero
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články