Zpět na » Liga mistrů » Real se protrápil k výhře 1:0 nad PSG, stejným skóre zdolal Manchester United CSKA Moskva

Liga mistrů - Real se protrápil k výhře 1:0 nad PSG, stejným skóre zdolal Manchester United CSKA Moskva

Real se protrápil k výhře 1:0 nad PSG, stejným skóre zdolal Manchester United CSKA Moskva © twitter.com - Obránce Realu Nacho oslavuje branku do sítě PSG

0

03.11. - REVIEW Real Madrid v klíčovém utkání skupiny A Ligy mistrů porazil Paris St. germain 1:0 gólem Nacha, ale svým výkonem fanoušky rozhodně nepotěšil. Střeleckou smůlu protrhl Manchester United, který zásluhou Rooneyho gólu porazil CSKA Moskva 1:0.

Real Madrid 1:0 Paris SG

Gól: 35. Nacho

Real Madrid: Navas - Danilo, Varane, Ramos, Marcelo (33. Nacho Fernández) - Modrić, Casemiro, Kroos - Jesé (63. L. Vázquez), Ronaldo, Isco (82. Kovačić)

Paris SG: Trapp - Aurier, Silva, Luiz, Maxwell - Verratti (17. Rabiot), Motta, Matuidi (75. Moura) - Di María, Ibrahimović, Cavani

V úvodu zápasu dvou favoritů skupiny A zaujal spíše hlavičkový střet Isca a Auriera, po němž musel být s tržnou ranou na hlavě ošetřován domácí hráč a vynucené střídání Verratiho, kvůli zraněnému kotníku, než nějaké vážnější situace před brankami. Nicméně od dvacáté minuty se začal hrát i pořádný fotbal a diváci měli na co koukat. Ovšem spokojeni byli především ti, kteří fandili hostujícímu týmu. Ve 21. minutě Matuidi netrefil dobře zpětnou přihrávku Auriera a o minutu později se jen těsně netrefil do brány Ibrahimovič, který zkoušel obstřelit Navase.

Těsně vedle tyčky mířil střelou po zemi ve 25. minutě i Di María a ze strany Realu poprvé vážněji ohrozil bránu až ve 26. minutě Ronaldo, jehož trestňák z velké dálky likvidoval Trapp až nadvakrát. Z podobné vzdálenosti pak Ibrahimović pálil těsně vedle.

Úplně z ničeho se pak dostal do vedení Real Madrid ve 35. minutě. Kroos po střele ze střední vzdálenosti refil bránícího Silvu od nějž se dostal míč k Nachovi stojícím na levém křídle a jeho centr k překvapení hlavně obrany PSG skončil v síti - 1:0.

O dvě minuty později Rabiot skvělou střelou refil jen tyč Navasovy brány a ve 40. na pěkný centr Maxwella postupně těsně nedosáhli Cavani a Ibrahimović. Dobré šance si před pauzou vytvořili ještě isco a na druhé straně Cavani.

Druhá půle už neměla takové obrátky, Real se lehce zvedl, ale i tak se hosté z Paříže pořád snažili o vyrovnání. Ve 48. minutě po perfektním zpracování mířil Di María pouze do středu brány. V 56. minutě na druhé straně vylekala tečovaná rána Isca gólmana Trappa. Také v 74. minutě vystrašil brankáře PSG Isco, který po centru Lucase trefil jen nohu německého brankáře.

V 78. minutě Di María trefil přímo z rohu tyčku a ještě v závěrečných minutách z trestňáku orazítkoval horní tyč. Real ak nakonec cenné tři body uhájil, ovšem předvedená image není nijak potěšující.

Manchester United 1:0 CSKA Moskva

Gól: 79. Rooney

Manchester Utd.: De Gea - Young, Smalling, Blind, Rojo - Schweinsteiger (89. A. Herrera), Carrick - Lingard, Mata (74. Depay), Martial (66. Fellaini) - Rooney

CSKA: Akinfejev - Fernandes, A. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Wernbloom, Natcho (55. Doumbia) - Z. Tošić (75. Golovin), Dzagojev (85. Pančenko), G. Milanov - A. Musa

(zdroj: twitter.com)

Manchester United dokázal protrhnout třízápasové čekání na gól a moskevské CSKA porazil gólem Wayne Rooneyho ze 79. minuty, když dopravil do sítě přesný centr Jesseho Lindgarda. Paradoxně pár desítek sekund před domácí trefou měli ideální příležitost otevřít skóre hostující hráči, ovšem Doumbia nedokázal vyhrát souboj jeden na jednoho s brankářem De Geou.

Do první šance se Red Devils dostali v 9. minutě, kdy si na průnikovou přihrávku od Rooneyho naběhl Lindgard, ale Akinfejev nebezpečí uhasil a následnou dorážku Roja jakbysmet. Ve 36. minutě to byl opět Rojo, který se dostal ve vápně k nahrávce od Younga, ale jeho pecka šla těsně vedle ruské branky.

Hned po přestávce si po rohovém kopu naběhl na centr Rooneyho Rojo, ale jeho hlavičkový pokus zamířil vedle tyčky brány CSKA. Do obrovské příležitosti se United dostali v 71. minutě, kdy se do role zedníka převtělil Rooney. Po spolupráci Lindgarda a Maty se legendární útočník ocitl sám před bránou, ale radost z gólu mu zkazili Ščennikov s pomocí Dzagojeva.

Po zmíněných okamžicích, po nichž se nejprve hosté mohli dostat do vedení a pak ho domácím dopřál Rooney, měl v 81. minutě šanci na trhák Lindgard, jenže Akinfejev jeho střelu volejem vyrazil na rohový kop. United se tak dostali do čela tabulky skupiny B, CSKA naopak spadli na její dno.

Úterní výsledky:

Skupina A
Šachtar - Malmö 4:0 (29. Hladkij, 48. Srna (pen.), 55. Eduardo, 73. Teixeira)

Skupina B
PSV Eindhoven - Wolfsburg 2:0 (55. Locadia, 86. L. de Jong)

Skupina C
Astana - Atlético Madrid 0:0
Benfica - Galatasaray 2:1 (52. Jonas, 67. Luisão - 58. Podolski)

Skupina D
Sevilla FC - Manchester City 1:3 (25. Trémoulinas - 8. Sterling, 11. Fernandinho, 36. Bony)
Mönchengladbach - Juventus 1:1 (19. Johnson - 44. Lichtsteiner)