Zpět na » Liga mistrů » Barcelona vyráží za obhajobou. Není to tlak, spíš naopak, myslí si trenér Enrique

Liga mistrů - Barcelona vyráží za obhajobou. Není to tlak, spíš naopak, myslí si trenér Enrique

Barcelona vyráží za obhajobou. Není to tlak, spíš naopak, myslí si trenér Enrique © skysports.com - Messi v rozepři s Yanga-Mbiwou z AS Řím

0

Líbilo se

16.09. - Pětinásobný vítěz Ligy mistrů z Barcelony dnes vyráží za obhajobou trofeje, kterou získal po výhře nad Juventusem letos v červnu a jíž od roku 1990 nedokázal žádný tým v následující sezóně opakovaně ukořistit do svého vlastnictví. Logicky jsou azulgranas označování za favorita soutěže, trenér Enrique ale kvůli tomu žádný tlak necítí.

V roce 1989 porazil AC Milán ve finále PMEZ v Barceloně Steauu Bukurešť 4:0. O rok později ve Vídni se červeno-černí vypořádali s Benficou Lisabon po výsledku 1:0 a stali se posledním klubem, který dokázal ušatý pohár obhájit. Stejný cíl má nyní před sebou i Barcelona, která v červnu zdolala v Berlíně Juventus Turín 3:1 a dnes pro ni začíná dlouhá cesta, která by měla skončit finálovou účastí, paradoxně právě v Miláně.

Trenér katalánského výběru si nicméně nemyslí, že by obhajoba trofeje měla představovat nějaký zvýšený tlak na jeho svěřence. „Cíl vyhrát druhý pohár z LM v řadě s sebou nenese žádný tlak navíc. Je to úžasný stimul, hodný celé barcelonské rodiny,“ řekl trenér.

„Určitě se o to pokusíme, ale není to žádný tlak, spíše naopak. Jak se dá balón do pohybu, nebude tu žádný šampión nebo favorit, ale 32 celků, které budou chtít vyhrát titul,“ dodal ještě.

AS Řím, dnešní soupeř Barcelony, sice ve dvou uplynulých ročnících Serie A skončil dvakrát na stříbrné pozici, ovšem na evropské scéně, zejména v zápasech s top evropskými kluby, až tak úspěšný nebyl.

Nicméně do letošní sezóny odstartovali svěřenci francouzského trenéra Rudiho Garcíi výtečně a dokonce skolili i finálového soupeře Barcelony Juventus. Barça už před pár týdny AS Řím porazila, v srpnovém souboji o tradiční Pohár Gampera vyhrála 3:0, nicméně Enrique dnes očekává úplně jiný tým.

„Očekávám takové AS, jaké jsem mohl vidět v Serii A proti Juventusu. Silný tým, který ví, jak má napadat, jak hrát míč, který má ve svých řadách hráče té nejvyšší kvality, schopné vytvářet nebezpečné situace v kterémkoliv momentu hry.“

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články