Zpět na » Liga mistrů » Zítra vstupuje Real do Ligy mistrů. Benítez necítí povinnost ji vyhrát

Liga mistrů - Zítra vstupuje Real do Ligy mistrů. Benítez necítí povinnost ji vyhrát

Zítra vstupuje Real do Ligy mistrů. Benítez necítí povinnost ji vyhrát © as.com - Rafa Benítez

0

Líbilo se

14.09. - Zítra vstoupí Real Madrid do nového ročníku Ligy mistrů zápasem s ukrajinským Šachtarem Doněck. Loni skončila pouť madridského klubu v semifinále na Juventusu a nejen fanoušci, ale i vedení by rádo získalo do síně slávy jedenáctý exemplář. Trenér Benítez ale žádný tlak v tomto směru necítí.

Loni měl Real ambice jako první klub historie obhájit trofej, kterou získal v květnu roku 2014, kdy ve finále porazil městského rivala Atlético. Jenže v semifinále byl nad jeho síly Juventus a tak všichni doufají, že se jedenácté historické trofeje dočkají letos.

Kouč Benítez je ale v tomto směru klidný a žádné tlaky zvenčí ani od vedení necítí. „Vůbec. To, co tady cítím, je nutnost nebo výzva vyhrát každý zápas, ale ne konkrétní soutěž. Ale pokud vyhrajeme každý zápas, vyhrajeme i tituly. Liga mistrů je nejdůležitější v Evropě, ale mě se hodně líbí i domácí liga a pohár. Abych se vyhnul tomu vybrat jednu z nich, čelím tomu tímto způsobem,“ uvedl Benítez.

V živé paměti má španělský trenér loňskou neúspěšnou bitvu, ještě na lavičce Neapole, s jiným ukrajinským celkem - Dněprem v semifinále Evropské ligy. „Každý tým je jiný. My jsme Real Madrid a hrajeme na San Bernabéu. Určitá situace nemá nic společného s jinou.“

Pak už směřovaly otázky na tiskové konferenci spíše na současný kádr a jeho složení pro zítřejší zápas. Jestli bude odpočívat Ronaldo, jestli se budou točit brankáři...

„Točení se sestavou to není žádný můj rozmar. Dělám to proto, abych vytáhl z mužstva co největší výkon. Občas se spleteme. Ale rotace také závisí na pozici. Není to samé hrát na postu krajního obránce, který má opravdu velký záběr, nebo nastupovat na hrotu, jako Cristiano. Záleží na úsilí každého hráče,“ uvedl.

„S brankáři jsem ještě nemluvil, takže nemůžu říct, kdo bude chytat. Ale jsem nadšený ze všech třech, které mám k dispozici. Zítra rozhodnu.“

Levý obránce Marcelo nemá za sebe přirozenou náhradu, a tak žurnalisty zajímalo, kdo by se v případě Brazilcova zranění postavil na jeho místo. „Může tam hrát Danilo, také Carvajal a možnosti máme i s Nachem nebo Arbeloou. Už jsme tyto možnosti svého času analyzovali a každý z nich na této pozici může zahrát, pokud to bude nezbytně nutné."

Kam dál?

Jan Preisler / fotbalportal.cz, as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

You're just a fat spanish waiter!!!!!

MUFC_RedArmy

je to povinnosť...tak jako jeho povinnosť "trochu schudnuť" ako mu nariadil pan prezident perez Smajlík 2

Blue_Lion

ale je to povinnosť, ináč letíš

thornhill
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články