Zpět na » Liga mistrů » Obsazení jednotlivých košů v LM: Bayern může dostat ve skupině Real, Barcelona třeba United

Liga mistrů - Obsazení jednotlivých košů v LM: Bayern může dostat ve skupině Real, Barcelona třeba United

Obsazení jednotlivých košů v LM: Bayern může dostat ve skupině Real, Barcelona třeba United © standard.co.uk, skysports.com, fotbalportal.cz - Dnes se budou losovat základní skupiny Ligy mistrů

4

Líbilo se

27.08. - PREVIEW Dnes v 17.45 středoevropského času budou rozlosovány základní skupiny letošního ročníku Champions League. Po včerejšku je známo kompletní obsazení všech 32 účastníků. Poprvé v historii si hlavní soutěž zahraje 5 týmů z jedné země, konkrétně ze Španělska. Čtyři kluby vysílá Anglie a Německo. Pojďme se podívat na obsazení jednotlivých košů.

Už před posledním předkolem bylo známo 22 jistých účastníků Ligy mistrů. Zbývajících 10 se muselo prokousat přes předkola. Poprvé došlo k tomu, že si Champions League zahraje i vítěz Evropské ligy, kterým se stala FC Sevilla. Díky tomu mělo Španělsko možnost mít v základní skupině celkem 5 celků, což se jim i podařilo. V základních skupinách se představí Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid, Valencie a FC Sevilla.

Jedinými 2 pravidly při losu základních skupin jsou:

- v jedné skupině nemohou hrát 2 kluby ze stejné země

- zástupci Ruska se nemohou utkat s ukrajinskými týmy (Zenit proto nebude hrát ani Šachtarem Doněck, ani s Dynamem Kyjev)

1. koš

Obsazení: Barcelona, Bayern Mnichov, Chelsea, Benfica, Paris SG, Juventus, Zenit, PSV Eindhoven

V prvním koši nalezneme jak hlavní favority celé soutěže (Bayern, Barcelona), tak týmy, které zřejmě až takové vysoké ambice nemají (Zenit, Benfica, Eindhoven). I tady totiž zavedla UEFA novinku. Zvýhodněni jsou mistři nejlepších zemí. Do prvního koše je totiž zařazen obhájce prvenství v LM a 7 mistrů ze sedmi nejlepších lig podle žebříčku. Protože si účast ve skupině zajistili oba loňští finalisté i díky svému postavení v ligové tabulce, je v prvním koši i mistr osmé země v žebříčku (PSV Eindhoven). Pořadí zemí 1. Španělsko, 2. Anglie, 3. Německo, 4. Itálie, 5. Portugalsko, 6. Francie, 7. Rusko, 8. Nizozemsko.

pot1(zdroj: uefa.com)

Nasazování do 2. až 4. koše je podle klubového koeficientu.

2. koš

Obsazení: Real Madrid, Atlético Madrid, Porto, Arsenal, Manchester United, Valencie, Leverkusen, Manchester City

Pokud se podíváme na týmy ve druhém koši, je jeho obsazení opravdu hodně silné. Jsou zde hned tři španělské kluby i trio z Anglie. Ty doplňuje portugalské Porto a německý Leverkusen. Už ve skupině tedy může dojít na zajímavé duely například mezi Bayernem Mnichov a Realem Madrid, nebo třeba Barcelonou a Manchesterem United.

lap(zdroj: uefa.com)

3. koš

Obsazení: Šachtar Doněck, FC Sevilla, Olympique Lyon, Dynamo Kyjev, Olympiakos, CSKA Moskva, Galatasaray, AS Řím

Ve třetím koši jsou oba ukrajinské kluby. Dynamo Kyjev si zajistilo účast díky tomu, že vyhrálo domácí soutěž, Šachtar se musel prokousat přes předkola. V tom posledním překonal Rapid Vídeň. Je zde i onen vítěz Evropské ligy - FC Sevilla. Dále řecký mistr (Olympiakos), turecký mistr (Galatasaray), vicemistr Francie (Lyon), vicemistr Ruska (CSKA Moskva) a vicemistr Itálie (AS Řím).

pot3(zdroj: uefa.com)

4. koš

Obsazení: BATE, Borussia Mönchengladbach, Wolfsburg, Dinamo Záhřeb, Maccabi Tel Aviv, Gent, Malmö, Astana

Relativně nejslabší koš také nabízí řadu zajímavých klubů. Jsou zde hned 2 německé celky. Wolfsburg už si Ligu mistrů zahrál v sezóně 2009/2010. To Hříbata z Borussie Mönchengladbach si ji vyzkouší poprvé v historii. Stejně tak se zažije historickou premiéru tým z dalekého Kazachstánu - FC Astana. Na zápasy Champions League se opět půjde i v Bělorusku (BATE), ve Švédsku (Malmö), v Chorvatsku (Dinamo Záhřeb), v Belgii (Gent) a v Izraeli (Maccabi Tel Aviv).

pot4(zdroj: uefa.com)


Jaké tedy tipujete obsazení skupin? Koho byste vybrali pro Váš oblíbený celek? Podělte se s námi o Vaše názory v diskuzi.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Real Madrid CF naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / uefa.com, skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

no bude to zajímavé

Tomguncz

Uz aby se hralo!

tomogara
S.O.B - 27.08. Odpovědět

Juventus, Porto, CSKA, Astana
Barcelona, MANU, Lyon, Wolfsburg

S.O.B
JazzCat - 27.08. Odpovědět

I like pot too. Muehehe.

JazzCat
Reklama
Reklama
Nejnovější články