Zpět na » Liga mistrů » Jedenáctka druhého kola čtvrtfinále Ligy mistrů

Liga mistrů - Jedenáctka druhého kola čtvrtfinále Ligy mistrů

0

19.04. - FotbalPortal.cz Vám přináší nejlepší jedenáctku druhého kola čtvrtfinále Ligy mistrů. V sestavě kola jasně dominují hráči anglických celků. Hned pět zástupců má v jedenáctce anglický Manchester, který přestřílel římské AS a tři hráče má v nejlepším kádru také londýnská Chelsea. + video

Hráč kola: Mickaël Essien Chelsea FC - se vrátil do sestavy londýnského velkoklubu a byl hlavním strůjcem postupu Blues do semifinále Ligy mistrů. Jeho přítomnost ve středové řadě Chelsea byla hodně znát, pomáhal defenzivě a podporoval také útočné duo Blues. Poté, co se v druhém poločase přesunul na post pravého obránce, založil akci, po které padl vyrovnávací gól a sám se v poslední minutě utkání dokázal překvapivě prosadit a posunout tak svůj klub před bránu vysněného finále.

Tým kola: Manchester United FC Manchester United - po prohraném úvodním čtvrtfinálovém střetnutí s římským AS na domácím hřišti více než jasně dominoval a se svým italským soupeřem se vypořádal doslova velkolepě. Vítězství poměrem 7:1 hovoří za vše.

Překvapení kola: FC Bayern München FC Bayern München - překvapivě prohospodařil výhodný výsledek utkání ze San Sira, ve kterém mnichovští dokázali vydřít remízu 2:2. Na domácím hřišti působili hráči bavorského velkoklubu malátně a soupeři dovolili ze dvou gólových akcí pohodlně skórovat.

Zklamání kola: AS Roma Roma AS - podal nevídaně špatný výkon. Hráči italského klubu v utkání proti Manchesteru nevěděli, kde jim hlava stojí. Prohrávat o šest branek v nejprestižnější evropské klubové soutěži sledované milióny diváků, to je dozajisté nezáviděníhodná situace. Italové působili unaveným dojmem a domácím dovolovali snadnou kombinační hru Jediné pozitivum, které pro římské hráče hovoří je alespoň čestná vstřelená branka.

Gól kola: Michael Carrick Manchester United - dokázal v utkání proti římskému AS dvakrát skórovat. Obě branky patří do kategorie krásných. Zejména však jeho druhý zásah do sítě italského klubu stojí za povšimnutí. Přetažený centr vrátil před šestnáctku AS z první obránce Rudých ďáblů Heinze, Carrick si jedním dotekem míč zpracoval a dalším ho poslal těsně pod horní růžek Doniho brány. Krásná táhlá střela znamenala vedení United už 6:0.

O čem se mluví: Inzaghiho ofsajd Milan AC - Těžil střelec druhé branky milánského AC v Allianz aréně proti domácímu Bayernu z ofsajdového postavení? Z dostupných záběrů kamer je zřejmé, že Inzaghi nestojí v přesné linii s oběma beky bavorského velkoklubu. Avšak postranní rozhodčí mají jednoznačný pokyn pouštět hru v takto sporných momentech dál a tak je pravděpodobně Izaghiho branka správně uznána za regulérní.

Moment kola: Essienova branka v 90. minutě Chelsea FC - definitivně pohřbila veškeré naděje španělské Valencie na další působení v Lize mistrů. Essienův zásah v poslední minutě utkání, kdy už domácí přemýšleli o prodloužení, byl doslova smrtící. Středopolaři Blues k vítězně brance pomohl i brankář domácích, Canizares, který špatným zákrokem pustil za svá záda zdánlivě slabou střelu ghanského záložníka.

Největší návštěva: 74 476 diváků - Manchester United FC - AS Roma

Nejmenší návštěva: 41 447 diváků - Liverpool FC - PSV Eindhoven