Zpět na » Liga mistrů » Krutá fotbalová středa, po Spartě končí překvapivě i Plzeň

Liga mistrů - Krutá fotbalová středa, po Spartě končí překvapivě i Plzeň

Krutá fotbalová středa, po Spartě končí překvapivě i Plzeň © sparta.cz - Sparta Praha v utkání s CSKA Moskva

0

05.08. - REVIEW Obrovské chyby v defenzivě i sporná rozhodnutí hlavního rozhodčího. Sparta s CSKA Moskva vedla již o dvě branky, ale nakonec ruskému soupeři podlehla 2:3 a hlavní soutěž si tak nezahraje. Svůj zápas nezvládla ani Plzeň, doma senzačně prohrála 0:2 a v Lize mistrů taktéž končí.

Běžela teprve 6. minuta a Letná byla na nohou, Fatai poslal krásný centr do pokutového území a chybujícího Akinfejeva překonal Ladislav Krejčí.

A o dalších deset minut později to bylo již o dvě branky, nádherný pas Dočkala zužitkoval Kehinde Fatai. Se Spartou to vypadalo velice dobře. Tento výsledek ale do přestávky neudržela, ve 34. minutě chyboval Matějovský a Ahmed Musa překonal vyběhnuvšího Bičíka.

Šest minut po pauze pak bylo vyrovnáno. Nababkin poslal míč zleva na Dzagojeva, ten se k němu sice nedostal, ale Bičík chyboval a Ahmed Musa bez problémů vyrovnal na 2:2.

Chybu předvedl gólman i v 58. minutě, po rohovém kopu ale nakonec vše zažehnal a vytáhl pěkný zákrok. Rozhodující okamžiky přišly v rozmezí od 61. do 64. minuty.

Nejprve trefil střídající Lafata tyč a následně rozhodčí Mazzoleni udělil Matějovskému hodně příšnou červenou kartu. Záložník Sparty šel tvrdě podrážkou do protihráče a červenou si tak rozhodčí nejspíš obhájí. Spíše ale mělo zůstat jen u žlutého napomenutí.

Další chybný moment předvedl rozhodčí o pár minut později, po rohovém kopu byl v pokutovém území držen Lafata, ale píšťalka rozhodčího se neozvala. A tak v 76. minutě vypálil zpoza pokutového území Alan Dzagojev a poslal CSKA Moskva do čtvrtého předkola. Sparta neměla síly na dvě branky a ani letos si základní skupinu Ligy mistrů nezahraje.

AC Sparta PrahaAC Sparta Praha 2:3 (2:1) CSKA MoskvaPFC CSKA Moskva

Branky: 6. Krejčí (Fatai), 16. Fatai (Dočkal) - 34. Musa (Jeremenko), 51. Musa (Nababkin), 76. Dzagojev (Tošić)
ČK: 64. Matějovský
První utkání 2:2, postupuje CSKA Moskva

AC Sparta Praha: Bičík - Mareček, Holek (64. Konaté), Hybš - Frýdek, Matějovský, Vácha, Dočkal (C), Costa - Krejčí (88. Hušbauer), Fatai (54. Lafata)

CSKA Moskva: Akinfejev (C) - Fernandes, Berezuckij V., Berezuckij A., Nababkin - Wernbloom, Natcho (80. Ignaševič) - Tošić (82. Milanov), Jeremenko, Dzagojev (90+4. Golovin) - Musa

Obrovským zklamáním končí 3. předkolo Ligy mistrů i pro Plzeň, která ještě v kvalifikaci o Ligu mistrů neprohrála. Dnes ale tato série skončila.

Plzeň nechtěla hrát na bezbrankovou remízu, ale v první půli se dlouho nemohla prosadit. Vaňka vychytal Juan Pablo a jinak tomu nebylo ani se střelou Kolaře. Největší šanci tak domácí měli až čtyři minuty po pauze, Mahmutovič ale napálil jen břevno.

Jenže poté favorit přestal hrát a útočili hosté, kteří se v 75. minutě dostali do vedení. Po faulu Limberského proměnil pokutový kop Eran Zahavi a s Plzní to nevypadalo dobře.

Stále to byl ovšem postupový výsledek. Jenže v 83. minutě nacentroval Ben Haim míč do pokutového území a Zahavi svou druhou trefou naprosto šokoval Doosan Arénu.

Obrovskou šanci na to poslat duel do prodloužení měl po chybě gólmana střídající Holenda, v houšti těl ale trefil jen hlavu bránícího hráče. V poslední minutě nebezpečně pálil taktéž střídající Kopic, ale Juan Pablo znovu zazářil. I díky němu Plzeň prožívá velký šok, Ligu mistrů si letos opět nezahraje.

FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň 0:2 (0:0) Maccabi Tel-Aviv FCMaccabi Tel-Aviv FC

Branky: 76. Zahavi (pen.), 83. Zahavi

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský (C) - Vaněk, Hořava - Petržela, Kolář, Kovařík - Mahmutović (58. Ďuriš)

Maccabi Tel-Aviv FC: Juan Pablo - Shpungin, Tibi, Ben Haim I, Ben Harush - Alberman, Igiebor - Rikan (65. Vermouth), Itzhaki (73. Miha), Ben Haim II (59. Mitrović) - Zahavi (C)