Zpět na » Liga mistrů » Fotbalisté Plzně nechtějí v odvetě s Maccabi spoléhat na remízu

Liga mistrů - Fotbalisté Plzně nechtějí v odvetě s Maccabi spoléhat na remízu

Fotbalisté Plzně nechtějí v odvetě s Maccabi spoléhat na remízu © fcviktoria.cz - Daniel Kolář

0

Líbilo se

05.08. - Fotbalisté Plzně si dobře uvědomují, že jim v odvetě 3. předkola Ligy mistrů s Maccabi Tel Aviv stačí k postupu i jakákoli remíza či prohra 0:1, podle kapitána Davida Limberského však nebudou spekulovat a budou chtít soupeře porazit.

"Jsme chytří kluci, umíme počítat, ale nejsme tým, který je schopen hrát celý zápas na 0:0. Už jsme si to jednou zkusili doma s Trondheimem a první poločas se nám hrubě nepovedl. To není náš šálek čaje. Před vlastními fanoušky budeme chtít hrát aktivně, na nic nečekat a hrát dopředu," řekl Limberský na předzápasové tiskové konferenci.

Zároveň si je však vědom toho, že v obraně musí se spoluhráči zápas zvládnout podobně jako v Tel Avivu a nedovolit soupeři naplno projevit svou ofenzivní sílu.

"Maccabi je velmi silný tým na míči, bude to ještě hodně těžké a odveta je ještě otevřená, ale věříme ve vlastní síly," prohlásil Limberský. "Na míči jsou extrémně silní, ale mají skulinky v obraně. Co se týká držení míče, patří k top mužstvům. Určitě jsou srovnatelní s Kodaní či Mariborem," zvolil Limberský přirovnání k jiným týmům, které Plzeň v předkolech vyřadila.

Znovu si bude prý třeba pohlídat hlavně kapitána Maccabi Erana Zahaviho. "To je mašina na góly. Ale mají tam více individualit, které si musíme pohlídat," dodal Limberský.

V sobotním utkání na Dukle sice vinou zdravotních potíží chyběl, o odvetu by ale už přijít neměl. "Měl jsem problém s přitahovačem, ale od pondělí trénuji naplno a budu připraven nastoupit," řekl reprezentační bek.

Věří, že ani prohra 0:1 na Dukle se na týmu nijak neprojeví, jelikož až na výsledek šlo o dobrý výkon. "Jediná kaňka na Dukle byla, že jsme nedali gól. Ale i další kluci, kteří dostali šanci, tak obstáli. Sice jsme selhali v koncovce, což je škoda, ale nyní se soustředíme jen na další zápasy," dodal plzeňský kapitán.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články