Zpět na » Liga mistrů » Koubek pochválil hráče za zvládnutí taktických pokynů

Liga mistrů - Koubek pochválil hráče za zvládnutí taktických pokynů

 Koubek pochválil hráče za zvládnutí taktických pokynů © fcviktoria.cz - Miroslav Koubek

0

Líbilo se

29.07. - Inkasovaný gól je kaňka, ale jinak podle trenéra Miroslava Koubka splnili fotbalisté Plzně v Tel Avivu jeho pokyny téměř dokonale. Výsledkem byla cenná výhra 2:1 v 3. předkole Ligy mistrů na hřišti Maccabi. Cenil si především toho, že obrana Plzně neutralizovala kanonýra soupeře Erana Zahaviho.

"Potvrdilo se, že domácí jsou v ofenzivě hbití, kreativní, dynamičtí a nebezpeční. Museli jsme zvládnout jejich útočnou sílu, to znamená je dobře pokrýt. Naše taktika byla nedovolit soupeři vnikání na kolmé přihrávky. Na to jsme se hodně připravovali. Ať už po zemi nebo nákopy za obranu," prozradil Koubek taktické plány, které předem usilovně tajil.

"Bylo zapotřebí být aktivní v bloku a hrát na brejky. Proto se dostali do sestavy hráči, kteří mají tyto schopnosti. Hlavně v prvním poločase se to podařilo dobře zrealizovat, když Mahmutovič a Petržela vstřelili góly. Takže to fungovalo," potěšilo Koubka.


Vyplatila se i třetí změna v sestavě a nasazení Ondřeje Vaňka jako defenzivního záložníka. "Spolu s Tomášem Hořavou měli za úkol pohlídat prostor před stopery, protože Maccabi ten prostor mezi obranou a zálohou hodně využívá," vypozoroval Koubek. "Byl jsem přesvědčený, že změny budou fungovat," dodal.

Pochvalu si od něj ale vyslechli hlavně sami hráči. "Velmi dobře naplnili strategii. Za to jim patří kompliment. A že jsme udělali chybičku? To patří k fotbalu. Zvlášť proti týmu, který je v domácím prostředí velmi silný," dodal.

Kvůli síle Maccabi na domácím stadionu si váží výhry o to více. "Za posledních 57 zápasů tady vyhrál jediný tým. Takže teď je bilance Maccabi doma 58 zápasů a dvě výhry soupeře," podotkl Koubek.
Na závěrečném polevení Plzně a tlaku soupeře se podle něj projevily i náročné klimatické podmínky.

"Souvisí to i s počasím. Malinko tam byl cítit úbytek sil a dostali jsme se pod tlak soupeře. Nicméně jsme dobře vzdorovali. Jen škoda, že jsme mohli nějaké situace vyřešit líp, protože oni hráli na velké riziko. Byla možnost se dostat ke třetímu gólu," dodal.


Po výhře 2:1 však ještě neoslavuje a ví, že odveta bude pořád náročná. "Nepochybně. Před zápasem jsem říkal, že to vidím padesát na padesát. Teď to jenom posunu na šedesát na čtyřicet. Vyjádřím jen mírný optimismus. Maccabi je hodně silný soupeř, ale zase to bude jiný zápas. Ale jako se domácí opřeli o vynikající publikum, tak v odvetě věříme v sílu našeho domácího prostředí," dodal třiašedesátiletý kouč.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články