Zpět na » Liga mistrů » V semifinále hráči 28 národností

Liga mistrů - V semifinále hráči 28 národností

0

Líbilo se

17.04. - Do semifinále letošního ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže, zvané Liga mistrů, se probojovaly tři anglické týmy - Manchester United FC, Chelsea FC, Liverpool FC - a jeden zástupce italského fotbalu - AC Milano. Je tedy logické, že z pohledu národností na soupiskách čtveřice nejlepších týmů toho ročníku převládají právě Angličané.

Hráčů anglické národnosti je v semifinále rovných jedenadvacet. Druhou nejpočetnější skupinou jsou hráči z Apeninského poloostrova, těch se může v semifinálových bojích představit patnáct. Celkem jsou však v kádrech všech semifinalistů fotbalisti dvaceti osmi národností, což je například oproti stejné situaci před pěti lety značný nárůst. Tehdy o vysněné finále bojovali borci z patnácti zemí světa. Do těchto statistik se počítají hráči, kteří se v letošním ročníku evropské klubové soutěže číslo jedna alespoň jednou objevili na trávníku.

Další pořadí za Angličany a Italy zaujímají třetí Francouzi se sedmi zástupci, o čtvrté místo se dělí Brazilci a Holanďané o šesti účastnících. Dále následují Portugalci, čtyři, a Argentinci se Ĺ paněly, oba po třech hráčích. Dva zástupce bude mít v semifinále Ligy mistrů i Česká republika. O athénské finále bude bojovat brankář londýnské Chelsea, Petr Čech, a v dresu milánského AC se o prestižní trofej popere Marek Jankulovski.

Další zajímavostí je, že tři země ještě nikdy neměly svého zástupce v kádru šampióna Ligy mistrů. Jedná se o Chile, které nyní zastupuje Mark Gonzalez z anglického Liverpoolu, Pobřeží Slonoviny, za které bojuje Didier Drogba a Salomon Kalou, oba v dresu londýnské Chelsea, a Korejská republika, jejíž zástupce, Park Ji-Sung, obléká červený dres Manchesteru. Pokud by se Rudí ďáblové stali vítězi letošního ročníku Ligy mistrů, Park Ji-Sung by se stal prvním asijským hráčem v historii Champions League, který by zdvihl nad hlavu nejprestižnější evropskou klubovou trofej.

Národnostní přehled semifinalistů letošního ročníku Ligy mistrů:

21 Anglie
15 Itálie
7 Francie
6 Brazílie, Holandsko
4 Portugalsko
3 Argentina, Ĺ panělsko
2 Česká republika, Pobřeží Slonoviny, Norsko, Irsko, Wales
1 Austrálie, Kamerun, Chile, Chorvatsko, Dánsko, Finsko, Gruzie, Německo, Ghana, Korejská republika, Nigérie, Polsko, Skotsko, Srbsk, Ukrajina

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články