Zpět na » Liga mistrů » Barometr druhého kola čtvrtfinále

Liga mistrů - Barometr druhého kola čtvrtfinále

0

15.04. - Barometr druhého kola čtvrfinále nejprestižnější klubové soutěže UEFA Champions League vyzdvihl nejen výborné výkony, které byly v tomto kole k vidění, ale také některé špatné momenty.

Manchester rozstřílel v domácím odvetném čtvrtfinálovém utkání římské AS sedmi brankami. Z postupu se radovala i Chelsea, která se před brány velkého finále kvalifikovala ne za pět minut dvanáct, ale v hodině dvanácté. Bezzubý Bayern doma neodolal milánskému AC, jehož hráči se také radují z postupu. Liverpool splnil svou povinnost a porazil doma PSV 1:0.

Negativním prvkem tohoto kola bylo jednoznačně vystoupení římských fotbalistů na anglickém Old Trafford. Dostat v nejprestižnější evropské klubové soutěži sedm branek, to se nepovede každému.

UP

Manchester United Manchester United

Manchester United vs. AS Roma - 7:1. Rudí ďáblové ukázali všem fanouškům kulatého nesmyslu a zejména těm italským, jak se hraje anglický fotbal.

Michael Essien Chelsea FC

Ghanský fotbalista ve službách londýnské Chelsea vstřelil vítěznou a navíc postupovou branku v odvetném čtvrtfinálovém utkání Valencie proti Chelsea. Essien udeřil nečekanou střelou v poslední minutě utkání.

Clarence Seedorf Milan AC

Vstřelil první branku svého klubu na půdě mnichovského Bayernu a nasměroval tak AC k jednoznačnému postupu do semifinále Ligy mistrů. Byl to on, kdo v Allianz aréně kraloval ve středu hřiště.

Roberto Ayala Valencia CF

Snažil se. Dělal, co mohl, v utkání proti Chelsea předvedl skvělý výkon. Avšak jeden muž v poli sám nic nedokáže. Bez pomoci svých spoluhráčů a s pomocí Essienova smrtícího gólu se Ayala spolu s Valencií loučí s nejprestižnější evropskou klubovou soutěží.

Peter Crouch Liverpool FC

Znovu se mu podařilo skórovat v Lize mistrů, tentokrát v odvetném čtvrtfinálovém utkání proti Eindhovenu. Vytáhlý liverpoolský útočník se sedmi brankami dotáhl na Brazilce Kaka.

DOWN

AS Roma Roma AS

To nepotřebuje komentář.

Asier del Horno Valencia CF

Bývalý obránce londýnské Chelsea nedokázal vyburcovat sebe ani své spoluhráče k výhře nad svým předešlým zaměstnavatelem. Prohrát s klubem, ve kterém jste dříve působil, to nikdy není nic příjemného.

Craig Bellamy Liverpool FC

Nepříjemně si v utkání s holandským Eindhovenem poranil koleno a musel již 17. minutě opustit hřiště na nosítkách. Reds budou doufat, že se dá brzy do pořádku.

Dirk Marcellis PSV Eindhoven

Provedl nesmyslně tvrdý zákrok na Boudewijna Zendena a vysloužil si tak naprosto zbytečnou žlutou kartu. PSV už v té době prohrávalo 0:1. Holanďané už v prvním utkání na domácí půdě inkasovali tři branky, o to bylo Marcellisovo vyloučení zbytečnější.