Zpět na » Liga mistrů » Sparta může v LM dostat Šachtar, Ajax, CSKA Moskva či Monako

Liga mistrů - Sparta může v LM dostat Šachtar, Ajax, CSKA Moskva či Monako

Sparta může v LM dostat Šachtar, Ajax, CSKA Moskva či Monako © uefa.com - David Lafata se spoluhráči

0

Líbilo se

01.06. - Fotbalisté pražské Sparty už znají všechny možné soupeře ve 3. předkole nemistrovské části Ligy mistrů. Druhý celek české nejvyšší soutěže jako nenasazený tým narazí na někoho z pětice Šachtar Doněck, Ajax Amsterodam, CSKA Moskva, FC Bruggy a Monako.

Šampion z Plzně naopak bude ve 3. předkole mistrovské části mezi desítkou nasazených klubů a dostat může například Maccabi Tel Aviv, Partizan Bělehrad, dánský Midtjylland nebo švédské Malmö, na kterém před rokem ztroskotala ve stejné fázi soutěže Sparta. Všichni možní soupeři Viktorie ale nejprve musejí přejít přes 2. předkolo.

Plzeň má díky dobrému koeficientu z předchozích sezon jistotu, že by i v závěrečném 4. předkole byla mezi nasazenými. Los by jí mohl přisoudit APOEL Nikósie, běloruský Borisov, s nímž už hrála při své první účasti v základní skupině, bulharský Ludogorec Razgrad či Dinamo Záhřeb.

Na Spartu by v případě postupu do 4. předkola čekali mimořádně silní soupeři. Letenští, kteří by opět nebyli nasazeni, by mohli narazit na Manchester United, Valencii, Leverkusen, Šachtar Doněck nebo Ajax Amsterodam.

V předkolech Evropské ligy se představí tři české kluby. Mladá Boleslav jako jediná bude hrát 2. předkolo a v něm má jistotu nasazení. Ve 3. předkole už by středočeský celek nasazen nebyl stejně jako Jablonec. Oba týmy by mohly narazit například na Dortmund, Bilbao, Alkmaar, Dynamo Moskva či Bordeaux s reprezentačním záložníkem Jaroslavem Plašilem.

Vítěz Poháru FAČR Liberec vstoupí stejně jako Jablonec do 3. předkola a v něm bude určitě nasazený. V případném 4. předkole se zatím Slovan pohybuje kolem hranice mezi nasazenými a nenasazenými celky.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

a když vypadne sparta ve 3. předkole jde do 4. předkola EL?

KoRnFlakeS

Tyo tak to nevím.. jediné co si pamatuji, že pokud vypadnout v posledním předkole LM jdou do skupiny EL ale jak je to se 4 předkolem to nevím.

CantonaErik
Reklama
Reklama
Nejnovější články