Zpět na » Liga mistrů » Fanoušci Leverkusenu vyvěsili hanlivý transparent namířený proti soupeři. Klub se zřejmě nevyhne trestu

Liga mistrů - Fanoušci Leverkusenu vyvěsili hanlivý transparent namířený proti soupeři. Klub se zřejmě nevyhne trestu

Fanoušci Leverkusenu vyvěsili hanlivý transparent namířený proti soupeři. Klub se zřejmě nevyhne trestu © sport1.de - Za transparent fanoušků hrozí Leverkusenu trest.

0

Líbilo se

27.02. - Bayer Leverkusen sice vstoupil do osmifinále Ligy mistrů úspěšně, když v prvním zápase porazil Atlético Madrid 1:0, nyní mu však hrozí trest. Jeho fanoušci totiž popustili uzdu své kreativitě a vyvěsili hanlivý transparent na adresu španělského soupeře.

Evropská fotbalová unie (UEFA) si posvítí na chování příznivců Bayeru Leverkusen při středečním osmifinálovém utkání Ligy mistrů. Domácí fanoušci totiž na tribuně rozvinuli transparent, na kterém se skvěl nápis označující soupeře za vrahy a další nepříliš lichotivá přirovnání.

UEFA nyní zahájila s Leverkusenem vyšetřování a pořádala klub o oficiální vyjádření k situaci. "Od akce fanoušků se distancujeme a mrzí nás, že takový transparent na tribuně vyvěsili. Je velmi pravděpodobné, že za to budeme potrestáni." řekl pro média člen vedení Meinolf Sprink.

Nebude to ale poprvé, kdy měl německý klub na evropské scéně podobné problémy. Už v březnu loňského roku byl potrestán Bayen Mnichov, jehož příznivci vyvěsili při zápase s Arsenalem Londýn homofobní transparent. Mnichovští tehdy museli zaplatit deset tisic eur. Navíc jim byla na jeden zápas uzavřena část hlediště.

Transparent příznivců Leverkusenu

Kam dál?

Martin Slabý / sport1.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články