Zpět na » Liga mistrů » Finálová čtyřka míří do Athén

Liga mistrů - Finálová čtyřka míří do Athén

0

Líbilo se

30.04. - V úterý a ve středu se na dvou evropských stadionech rozhodne o finalistech letošního ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže všech dob zvané Liga mistrů. V úvodních duelech nakročily do athénského finále dva anglické velkokluby, Manchester United, který porazil AC Milan, a Chelsea FC, jež si poradila s Liverpoolem.

Už dávno vyprodané stadiony San Siro a Anfield Road již netrpělivě očekávají odvetné duely, ve kterých budou oba domácí celky bojovat s jednobrankovým náskokem svých soupeřů. Ale už nyní je víc než jasné, že právě podpora domácích vyprodaných hledišť jim bude ve stahování náskoku více než dobrým pomocníkem.

Historie mluví jasně. Pouze jednou ztratili angličtí United náskok z prvního utkání vyřazovací části PMEZ, předchůdce pozdější Ligy mistrů a shodou okolností to bylo právě proti červenočernému mužstvu ze San Sira. V sezóně 1957/58 se Rudí ďáblové nejprve radovali z vítězství 2:1, v odvetě však obdrželi čtyři branky a zůstali před branami finále. Také Liverpool je na tom ve vzájemných soubojích s londýnskou Chelsea lépe. Oba celky se vždy potkaly až mezi poslední čtveřicí klubů. Branka Joe Cola v prvním letošním semifinálovém střetnutí zajistila Blues první výhru z pěti vzájemných střetů s týmem z města Beatles. Reds však mají v domácím prostředí jednu obrovskou výhodu, jejich fanoušci, dvanáctý hráč na hřišti, je svými hlasivkami poženou za postupem do athénského finále.

/ FotbalPortal.cz, uefa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články