Zpět na » Liga mistrů » Wenger doufal, že dostane v Lize mistrů snadného soupeře

Liga mistrů - Wenger doufal, že dostane v Lize mistrů snadného soupeře

Wenger doufal, že dostane v Lize mistrů snadného soupeře © standard.co.uk - Arséne Wenger

0

Líbilo se

15.12. - Manažer Arsenalu Londýn Arsene Wenger doufá, že jeho tým dostane snadného soupeře. V milionářské Lize mistrů Arsenal nakonec postoupil ze skupiny a Wenger promluvil také o tom, na kolik je jeho tým připraven na nejprestižnější klání.

Jeho přání se mu nakonec splnilo. Francouzský manažer, který je velkou částí historie londýnského klubu, narazí na velmi známého soupeře. Arsenal totiž dostal jako nejbližšího soupeře francouzské AS Monaco!

Arsenal skončil na druhém místě ve skupině D, těsně před ním byla německá Borussia Dortmund. To znamenalo, že by Arsenal mohl dostat takové týmy jako Real Madrid, mnichovský Bayern nebo Barcelona. Nic z toho se nestalo, neboť Kanonýři dostali francouzské AS Monaco. To je mnohem lepší soupeř, než jakému musel Arsenal čelit v loňské sezoně. Tehdy dostal mnichovský Bayern a byl mezi nejlepšími šestnácti vyřazen.

V rozhovoru s přítomnými novináři Wenger poznamenal: „V minulých letech jsme si vedli dobře a sehráli několik dobrých utkání. Možná, že se budu hodně modlit během tohoto víkendu, abychom dostali dobrého soupeře,“ poznamenal v pátek odpoledne.

Gunners mají za sebou zajímavé klání se Stoke, které jim muselo snížit sebevědomí. Arsenal totiž v lize se Stoke prohrál. Na druhou stranu, zvítězil nad Galatasaray Istanbul i Newcastlem, takže manažer Wenger má dostatek důvodů k optimismu. „V minulých šesti zápasech jsme vyhráli pět z nich. Doufám, že nám to půjde i nadále. Potřebujeme několik málo bodů k tomu, aby naše sebevědomí bylo zase zpátky. Někdy jsme ve skupinové fázi měli namále, ale nakonec jsme vždycky všechno zvládli. Někdy jsme vedli o dvě branky, ale dav za námi stále cítil ducha Anderlechtu a promarněného zápasu s ním.“

„Potřebujeme zkrátka několik dalších zápasů, abychom se zvedli. Můžeme skórovat velmi často, bavíme diváky hrou a daří se nám i po stránce defenzívy. Hrajeme dynamicky a s chutí. Máme množství zranění, která nás hodně limitují. Ale ani tehdy se nevzdáváme a snažíme se na maximum potěšit naše fanoušky.“

„Když se vydáme do útoku, častokrát jsme hodně nebezpeční. Nakonec se nám téměř vždycky podaří zvítězit způsobem, který vyžaduje hodně práce a také obdivu. Podařilo se nám adekvátním způsobem odpovědět také na prohru se Stoke City, takže jsme velmi spokojení. Bylo to náročné, ale celé mužstvo musím a chci pochválit za to, že se nevzdalo. Nemůžu vinit jednoho hráče, protože myslím, že každý hrál naplno a odevzdal maximum. Jsem moc rád za to, že se nám daří a že tento tým neustupuje,“ dodává nadšený Francouz. Povede se mu i do konce roku?

Kam dál?

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Ondřej Pražák / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Wenger proti bývalému klubu ale to už bolo kua dávno

thornhill

Jedno skym hrajou vypadnou i tak

Vitamiah007

Ten by měl už skončit, ten Arsenal mu přivádí čím dál tím více vrásek

Brain3223
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články