Zpět na » Liga mistrů » Rooney: Scholes je génius

Liga mistrů - Rooney: Scholes je génius

0

Líbilo se

26.04. - Rudí ďáblové z Manchesteru prožili v utkání s milánským AC těžké chvíle. Nad Italy nejprve vedli, avšak Brazilec Kaká dvěma góly utkání otočil ve prospěch hostí. Do utkání se ale vložili anglický útočník Rooney, který dvěma brankami strhl vítězství na stranu United.

„Je to skvělý pocit. Byl to náročný zápas, ale bojovali jsme do konce. Věděli jsme, že vítězství by nám pomohlo. Dát vítězný gól v poslední minutě, to je skvělý pocit. Bylo to fantastické. V poločase jsme se v kabině shodli, že vyhrát nad velmi dobrým Milánem bude těžké. Trenér nám řekl, abychom dál hráli naplno, a že góly přijdou,“ řekl po zápase střelec vítězné branky, Wayne Rooney.

Anglický mladík vstřelil svůj první gól po chytré přihrávce krajana Sholese, kterému se podařilo přelobovat celou obranu hostí. Pro Rooneyho pak byla snadná práce, převzít balón a uklidit ho za záda brankáře Didy. „Dělá to každý den na tréninku. Je to brilantní. Je radost s ním hrát, je to génius,“ řekl na adresu Paula Scholese jeho spoluhráč Rooney.

K utkání se vyjádřil také středopolař Michael Carrick. „Věděli jsme, že máme na to, abychom dokázali vyhrát. A dokážeme to i na hřišti soupeře. Nebudeme tam jen bránit. Nejsme tým, který vyznává takový styl hry, nemáme na to hráče. Chceme útočit, hrát dobrý fotbal, hrát pro lidi. Věřím, že to bude dobrý zápas,“ řekl Carrick. Střelec dvou branek z odvety čtvrtfinále Ligy mistrů proti římskému AS zhodnotil také Rooneyho skvělou branku. „No, co vám můžu říct. Bylo to skvělé. Viděl tam místo, a fakt, že to trefil, je pro nás výborný. Je to hráč světové třídy, i když je stále mladý. Jsem si jistý, že v budoucnosti nám toho ukáže ještě mnohem víc,“ pochválil Rooneyho Carrick.

Z vítězství svých svěřenců měl pořádnou radost i trenér, Sir Alex Ferguson. „Dává nám to fantastickou šanci. Vedeme a soupeř to ví. Vzpamatovali jsme se z dvou hrozných chyb v obraně a myslím, že vítězství jsme si zasloužili. První gól byl zvláštní, z lavičky jsem měl pocit, že byl vlastní. Potom jsme ale dostali dvě hrozné branky. Druhý poločas však už patřil nám. Fanoušci museli být u vytržení z tak pohledného fotbalu,“ řekl po utkání Sir Alex.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články