Zpět na » Liga mistrů » Arsenal porazil Besiktas a zajistil si účast v Lize mistrů. Ludogorest i bez vyloučeného brankáře vyhrál po penaltách

Liga mistrů - Arsenal porazil Besiktas a zajistil si účast v Lize mistrů. Ludogorest i bez vyloučeného brankáře vyhrál po penaltách

Arsenal porazil Besiktas a zajistil si účast v Lize mistrů. Ludogorest i bez vyloučeného brankáře vyhrál po penaltách © uefa.com - Fotbalisté Arsenalu

1

27.08. - REVIEW Fotbalisté londýnského Arsenalu dokázali v domácí odvětě porazit nejtěsnějším možným výsledkem Besiktas a ani v tomto ligovém ročníku nebudou chybět v Lize mistrů. Nový hrdina se poté zrodil v Ludogorestu. Obránce Moti si musel stoupnout na penalty do brány a nejenže svůj pokus proměnil, ale také vychytal střelce rumunského celku.

Arsenal 1:0 Besiktas (postupuje Arsenal)

Wengerovi svěřenci přivezli z tureckého pekla bez brankovou remízu a tento stav trval také celý první poločas v odvetném zápase. Jenže v nastaveném čase úvodní půle ukázal Alexis Sanchez proč do Arsenal v létě přišel a po přihrávce Mesuta Özila otevřel přízemní střelou doprostřed brány skóre zápasu.

Cestu za postupem však Kanonýrům zkomplikoval čtvrthodinu před koncem základní hrací doby Debuchy, který byl po druhé žluté kartě nucen opustit předčasně hřiště. Arsenal však těsné vedení uhájil i v deseti hráčích, k čemuž mu velkou měrou pomohla i střelecká pasivita fotbalistů Besiktase. Ti totiž za celý zápas nevystřelili ani jednou na bránu.

Ludogorest 2:0 (po penaltách) Steaua Bukurešť (postupuje Ludogorest)

Fotbalisté bulharského Ludogorestu porazili v domácí odvetě svého soupeře z Bukurešti, čímž si vynutili prodloužení. Jediný gól utkání vstřelil až v devadesáté minutě střídající Wanderson, který přišel na hřiště pouhých pět minut před gólovým okamžikem.

V závěru prodloužení se poté nechal po druhé žluté kartě vyloučit Stojanov, který zabránil téměř jistému gólu a jelikož trenér Ludogorestu měl vyčerpána všechna střídání, tak si na penalty musel stoupnout do brány obránce Moti. Ten nejenže proměnil hned první pokutový kop, ale následně se také blýskl zákrokem proti pokusu Pârvulescua. A když v sedmé sérii vychytal i Rapu, tak Ludogorest mohl začít slavit postup do skupinové fáze Ligy mistrů.

Malmö 3:0 Salcburk (postupuje Malmö)

Postup slaví také švédské Malmö, které vstupovalo do odvety proti Salcburku za nepříznivého stavu 1:2. Fotbalisté švédského týmu však zvládli domácí zápas na výbornou a po výhře 3:0 postoupili do skupinové fáze Ligy mistrů. Na tomto vítězství se podílel dvěma brankami Markus Rosenberg, který vstřelil stejný počet gólů i do sítě Sparty. Jeho doplnil jednou trefou Erikson.

Athletico Bilbao 3:1 Neapol (postupuje Athletico Bilbao)

V utkání Athletico Bilbao - Neapol předvedli domácí hráči skvělý druhý poločas, v němž vstřelili během třinácti minut tři branky. Neapol sice po gólu Marka Hamšíka vedla od 47. minuty 1:0, ovšem Aduriz se dvěma góly v rozmezí osmi minut postaral o otočení průběžného výsledku. A když v 74. minutě přidal třetí gól do sítě Cabrala střídající Ibai, tak o postupujícím bylo definitivně rozhodnuto.

Leverkusen 4:0 Kodaň (postupuje Leverkusen)

Ve čtvrtém z pěti středečních zápasů si snadnou výhru připsal německý Leverkusen, který si přivezl z Kodaně vítězství 3:2. Stejný počet branek přidal v domácí odvetě již v prvním poločase, když se během úvodních sedmi minut prosadili Son a Calhanoglu. Ty následně doplnil po půl hodině hry Kießling, jenž se prosadil z penalty. Tento hráč navíc přidal ve druhé půli ještě jeden gól, čímž upravil na konečných 4:0.