Zpět na » Liga mistrů » Wenger zuřil: Ramseyho vyloučení je nepřijatelné

Liga mistrů - Wenger zuřil: Ramseyho vyloučení je nepřijatelné

Wenger zuřil: Ramseyho vyloučení je nepřijatelné © espn.co.uk - Arséne Wenger při včerejším utkání proti Besiktasi zuřil

0

20.08. - Arsenal v úvodním zápase posledního předkola Ligy mistrů uhrál bezbrankovou remízu na půdě tureckého Besiktase. Utkání dohrával v deseti, protože v 80. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Aaron Ramsey. Zbytečné Velšanovo vyloučení pořádně namíchlo manažera Arséna Wengera. Ten jeho předčasné poslání do kabin označil za nepřijatelné.

Gunners usilují o svou již 17. účast v základní skupině Ligy mistrů v řadě. Na olympijském stadionu v Istanbulu přežil velké šance soupeře, o nebezpečí se staral především bývalý útočník Chelsea Demba Ba, a nakonec mohl šťastně zvítězit. Pokus střídajícího Oxlade-Chamberlaina však skončil pouze na tyči.

Tým Arséna Wengera tak bude muset o postup zabojovat v domácí odvetě. Očekává se, že do ní již nasadí trio německých mistrů světa, které zatím odpočívalo. Mesut Özil, Lukas Podolski a Per Mertesacker by už měli být připraveni zasáhnout do hry. Bude se ovšem muset obejít bez Aarona Ramseyho.

Třiadvacetiletý Velšan byl vyloučen v 80. minutě po druhé žluté, kterou uviděl za zbytečné přidržení Oğuzhana Ozyakupa. Arséne Wenger kritizoval i rozhodčího Milorada Mažiče, který podle něj udělal několik podivných rozhodnutí.

„Není to nic těžkého, dostat druhou žlutou kartu, když vidíte druhy faulů, které byly dnes odpískány.“

Na svého svěřence byl také pěkně naštvaný.

„Ramseyho vyloučení je však nepřijatelné.“

Podle Wengera to byl pro Arsenal velmi složitý vyrovnaný duel v rychlém tempu.

„Byl to těžký zápas. Hrálo se v dobrém tempu, ve zběsilém tempu, a to od první do poslední minuty. A my jsme mohli vyhrát.“

„Měli jsme šance na to, abychom zvítězili, ale neproměnili jsme je.“

„Soupeř měl také gólové příležitosti, především v první půli, ale nakonec jsme neprohráli a doufáme, že postup na domácí půdě zvládneme.“

Francouzský manažer také prohlásil, že viděl ve hře svého týmu určitá zlepšení oproti víkendovému ligovému utkání. Stále však je na čem pracovat.

„Naším cílem je hrát každý zápas lépe. Technicky můžeme být ještě lepší a budeme se to snažit přenést do naší hry.“

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.