Zpět na » Liga mistrů » Inzaghiho první gól prý nebyla náhoda

Liga mistrů - Inzaghiho první gól prý nebyla náhoda

0

28.05. - Filippo Inzaghi nastoupil ve finálovém střetnutí proti Liverpoolu na úkor mladičkého Alberta Gilardina a jak se ukázalo, trenér AC, Carlo Ancelotti měl v této volbě šťastnou ruku. Inzaghi byl v Athénách jediným střelcem Rossoneri a rozhodl tak o zisku nejprestižnější evropské klubové trofeje pro svůj klub.

Inzaghi se nejprve v poslední minutě prvního poločasu postaral o vedení AC 1:0, když zády tečoval trestný kop zahrávaný zpoza šestnáctky středopolařem Pirlem za záda brankáře Reds Pepe Reiny, a poté si osm minut před koncem finálového duelu naběhl na kolmou přihrávku, brazilského ofenzivního záložníka Kaká, směřující za obranu Liverpoolu a hokejovým blafákem přelstil španělského gólmana ve službách anglického celku.

Zejména o první Inzaghiho brance se ještě dlouho bude hovořit jako o náhodné a šťastné. To potvrdil i komentář trenéra Liverpoolu, Rafaela Beniteze, který po utkání řekl. „Ĺ lo jen o šťastnou náhodu. Ale to samozřejmě k fotbalu patří,“ konstatoval španělský kouč. Avšak sám střelec branky tvrdí, že o náhodu nešlo. „Tuto situaci pravidelně nacvičujeme na tréninku. Stejný gól se mi podařilo vstřelit i v lize proti Empoli. Někdy se to prostě podaří,“ pověděl k diskutovanému momentu Superpippo.

Ať už byla teč italského reprezentanta úmyslná nebo ne, šlo o jeden z nejzásadnějších okamžiků celého utkání. Branka do šatny totiž Liverpool psychicky dosti poznamenala. Druhý rozhodující moment přišel pár minut před koncem athénského finále, kdy se Inzaghi octil sám před brankářem Reinou. „První gól byl nepochybně velmi důležitý, druhý se mi však líbil mnohem víc. Po závěrečném hvizdu jsem se cítil fantasticky a prožíval jsem neuvěřitelné chvíle, které mohu jen těžko popsat slovy. Jednoduše řečeno, je to jako sen,“ řekl Inzaghi.

Paradoxem je, že o startu Superpippa se až do posledních minut pochybovalo. Trenér Ancelotti se totiž před aténským finále rozhodoval, zda má na hrot své sestavy postavit mladého Gilardina a nebo zkušeného kanonýra Inzaghiho. Italský šéf milánské lavičky se ale nakonec rozhodl zřejmě nejlépe jak mohl. Čtyřiatřicetiletý forvard nastřílel v deseti utkáních Ligy mistrů čtyři branky a umístil se tak na sedmém místě tabulky střelců nejprestižnější evropské klubové soutěže, o které se dělí s dalšími šesti borci. Ani v domácí nejvyšší soutěži Inzaghi nepředvádí své bývalé střelecké výkony, ve dvaceti utkáních se dokázal prosadit jen dvakrát.