Zpět na » Liga mistrů » Hráč sezony podle fanoušků? Je to Kaká

Liga mistrů - Hráč sezony podle fanoušků? Je to Kaká

0

Líbilo se

03.06. - Ve vzpomínkách milánského špílmachra, Brazilce Kaká, se bude uplynulý ročník UEFA Champions League skvět pod názvem veleúspěšný. Kaká nejen, že se svými spoluhráči vybojoval nejprestižnější evropskou klubovou trofej a zvítězil mezi střelci Ligy mistrů, ale stal se také nejoblíbenějším hráčem u fanoušků, kteří ho zvolili Nejlepším hráčem sezóny (Fans' Player of the Season).

Vodafone Fans' Player of the Season, jak se celá soutěž, vyhlášená na oficiálních stránkách evropské fotbalové unie UEFA, nazývá, nabídla všem uživatelům možnost volby z deseti vybraných fotbalistů, kteří vzešli z pozápasového hlasování fanoušků, a z nich poté vzešel hráč nejoblíbenější a podle všech zúčastněných příznivců také nejlepší. Soutěže Fanzone na stránkách UEFA se účastnilo přes 100 000 příznivců evropské klubové soutěže číslo jedna.

Pětadvacetiletý Brazilec za sebou nechal i veterána římského AS, Francesca Tottiho, liverpoolskou dvojici Peter Crouch a Steven Gerrard, Rudého ďábla Christiana Ronalda, bukurešťského hrdinu Nicolae Dicu, precizního lyonského Juninha a v neposlední řadě také důrazného útočníka londýnské Chelsea, Didiera Drogbu.

Kaká se tak může radovat z veleúspěšné sezóny. V athénském finále našel krásnou přihrávkou Itala Inzaghiho, který dokonal výhru Milána nad Liverpoolem v poměru 2:1, díky deseti vstřeleným gólům se raduje z prvenství v tabulce střelců a nyní se může také těšit z podpory více než pětadvaceti tisíců fanoušků, kteří mu v soutěži dali svůj hlas.

Na druhém místě skončil portugalský mladíček ve službách anglického Manchesteru, C. Ronaldo, který baví diváky nejrůznějšími fotbalovými dovednostmi, a třetí příčku obsadil Dica ze Steaui Bucuesti.

/ uefa.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články