Zpět na » Liga mistrů » Plzeňští hráči mysleli na remízu, těsnou prohru ale berou

Liga mistrů - Plzeňští hráči mysleli na remízu, těsnou prohru ale berou

Plzeňští hráči mysleli na remízu, těsnou prohru ale berou © fcviktoria.cz - Viktoria Plzeň

0

06.11. - Ač prohráli, nemuseli hráči Viktorie Plzeň po zápase s Bayernem opouštět hřiště se sklopenou hlavou. Vrbovi svěřenci se oproti prvnímu utkání prezentovali výrazně lepším výkonem. Jejich hra byla nebojácnější a dokonce z ní vycházeli i gólové šance.

Toho si byl vědom i kapitán Pavel Horváth, u něhož sice převládala spokojenost, ale přeci jen s ohledem na průběh zápasu doufal, že by Viktorka mohla vybojovat cenný bod. " Škoda, že to nevyšlo, protože myslím, že jsme si ho zasloužili," říká Horváth. Vždyť po jeho centru mohl asi deset minut před pauzou otevřít skóre Daniel Kolář. Jenže svoji hlavičkou branku přestřelil. "Udělal jsem všechno pro to, abych to stlačil dolů a trefil bránu, bohužel mě ještě někdo za mnou ve vzduchu popostrčil a už jsem nezvládl sklopit," vracel se plzeňský záložník k asi největší příležitosti domácích v první půli.

Jinak měl ale více ze hry Bayern, který však šance neproměňoval. Jednou proti němu stála tyč, podruhé zas výborný brankář Kozáčik. "Jsou to velcí hráči, ale řekl jsem si, že to zkusím. Šel sám, měl na to čas, já se to snažil ustát a naštěstí to vyšlo," hodnotí slovenský gólman situace, ve kterých zneškodnil samostatné úniky Ribéryho a Götzeho.

To už bylo ve druhé půli a právě ta se stala pro Plzeň osudnou. Nejdříve vše probíhalo až příliš dobře a domácí nabírali sebevědomí. Horvát nasadil jesle Schweinsteigerovi a s trochou nadsázky ho poslal na lavičku. Za něj naskočil Mandžukič, který se už po šesti minutách na hřišti předvedl plzeňskému publiku gólem. "Bylo to těžké. On už tam byl sám, trefil to do protipohybu. Sice jsem to ještě tečoval, ale už jsem to nestihl vyrazit," lituje Kozáčik. Dodejme však, že po krásném Lahmově centru chybovala spíše obrana Viktorie než brankář.

Ani to však nemuselo znamenat konec nadějí. Plzeň, které viditelně po náročném průběhu docházely síly, se ještě dokázala vzepřít k poslednímu útoku. V tom měl dvě obrovské příležitosti Stanislav Tecl, jenže ztroskotal na Neuerovi a v té druhé netrefil balón. "Tam jsem šel naslepo a viděl míč až na poslední chvíli. Ani nevím, kudy mi to prošlo nebo podjelo pod nohou. Je to škoda," prozrazuje útočník, jenž na západě Čech dlouho hledal ztracenou jihlavskou formu.

Navzdory porážce se ale v kabině nesmutnilo. "Samozřejmě jsme rádi, že jsme tady alespoň částečně ukázali, že ještě umíme hrát fotbal i s takovými špičkovými mančafty," spokojeně prohlašuje Kolář a k němu se připojuje i kapitán Horváth.

Ten ale odmítá spekulovat nad dalšími šancemi svého týmu v nejprestižnější evropské soutěži. Na postup do osmifinále už sice může Viktoria zapomenout, ale v souboji o třetí příčku s CSKA Moskva by při výkonu, jaký předvedla proti obhájci trofeje, nemusela být bez šance. "Určitě si z utkání musíme vzít to pozitivní a nesmíme ho přeceňovat. Každý zápas začíná za stavu 0:0. Teď hrajeme v sobotu v Mladé Boleslavi, tam musíme nastoupit se stejným nasazením a přidat k tomu góly. Potom se budeme dívat zase dál," zakončuje svoji výpověď osmatřicetiletý záložník.