Zpět na » Liga mistrů » Plzeň jasně přehrála Maribor a do odvety si poveze náskok 3:1

Liga mistrů - Plzeň jasně přehrála Maribor a do odvety si poveze náskok 3:1

Plzeň jasně přehrála Maribor a do odvety si poveze náskok 3:1 © fcviktoria.cz - David Štípek ozdobil svůj debut v Evropské lize důležitým gólem

4

21.08. - REVIEW V posledním předkole Ligy mistrů přivítala Plzeň slovinský Maribor. Oba kluby pojí to, že ve své historii mají jednu účast v nejprestižnější klubové soutěži a v tomto dvojzápase se rozhodne o tom, kdo si připíše další. Po prvním utkání k tomu má blíže právě Viktoria.

Do zápasu vstoupil lépe český celek, který šel do vedení již v samém úvodu a to zásluhou Čišovského, jež dorážel balón do prázdné branky. A ač do konce první poloviny zápasu již gól nepadl, aktivnějším týmem na hřišti byla právě Viktoria Plzeň, jejíž hráči nepouštěli své protějšky k mnoha příležitostem.

I do druhého poločasu vstoupili lépe Západočeši, kteří se dostali do vedení 2:0, tentokrát zásluhou Vladimíra Daridy, který si počkal na Kovaříkovu přihrávku.

Maribor odpověděl o několik minut později, kdy Mejač předvedl nádherný fotbalový kousek a střelou ze zhruba pětadvaceti metrů nedal Kozáčikovi šanci.V samém závěru upravil na konečných 3:1 střídající Ďuriš, který tak zajistil svému týmu výhodnější pozici do odvety hrané na horké půdě v Mariboru.

Viktoria Plzeň 3:1 (1:0) Maribor

Branky: 8. Čišovský, 58. Darida, 90. Ďuriš - 66. Mejač