Zpět na » Liga mistrů » Slovan na úvod remizoval

Liga mistrů - Slovan na úvod remizoval

0

07.07. - V úvodním zápase druhého kola letního poháru UEFA Intertoto Cup uhráli borci z města pod Ještědem s Tobolem Kostanay jednobrankovou remízu, díky brance Jana Nezmara. Slovan si tak do odvety vybojoval lepší pozici než jeho kazachstánský soupeř.

Liberečtí po nepříjemných peripetiích s letadlem ruské společnosti odletěli do Kazachstánu až v sobotu ve čtyři hodiny ráno, což značně narušilo předzápasovou přípravu českého celku. Realizační tým včele s trenérem Zachem přesunul předzápasový trénink do Pardubic, kde se tým zrovna nacházel a kde také přenocoval. Letadlo s celou výpravou dosedlo na letiště v Kazachstánu šest a půl hodiny před úvodním hvizdem a hráči tak před výkonem prakticky nespali, uvedl oficiální web Slovanu.

„V letadle jsme několik hodin čekali na povolení ke startu. Letěli jsme rovných pět hodin, ihned po přistání odjeli hráči na hotel, kde je čekal krátký odpočinek. Do hotelu tým přijel ve 14 hodin místního času. Žádný trénink ani prohlídka stadionu tedy neproběhla,“ řekl ředitel klubu Libor Kleibl.

Za slunečného počasí a před vyprodaným stadionem domácího Kostanaye začali liberečtí, kteří byli oslabeni početnou marodkou hráčů základní sestavy, dobře. Už ve 12. minutě se pokusil zakončit nováček v útoku Slovanu, Jirouš, centr středopolaře Papouška, brankář hostí však jeho pokus kryl. O pár minut později přišla obrovská příležitost slovenského záložníka Hodúra, který se sám z úhlu řítil na branku hostí, jeho střela se ale mezi tři tyče Kostanaye nevešla. Po půlhodině hry přišel gólový moment Liberce. Mladík Jirouš našel centrem v šestnáctce hostí Nezmara a ten z voleje vymetl šibenici branky Tobolu. Slovan se ale z vedení radoval jen krátkou chvíli. Ve 38. minutě se k přímému kopu zhruba z dvaceti metrů postavil domácí borec Baltiev a nechytatelnou střelou srovnal na 1:1.

Ăšvod druhé půle patřil domácím, kteří Slovan zatlačili před vlastní branku a okupovali pokutové území hostí. Po hodině hry se k další standardní situaci postavil Baltiev, jeho střela tentokrát jen těsně minula břevno Hauzrovi brány. Hra se přelévala na obě strany a vážnější moment přišel až v 77. minutě, kdy střídající Brazilec Hudson uvolnil Lišku, který tvrdě vypálil na branku domácích. Ti jeho střelu zblokovali, stejným způsobem skončil i pokus dorážejícího Pudila, tentokrát i s přispěním domácího brankáře. V závěru utkání se Tobol propracoval k další standardce, Baltiev však darovanou šanci ke skórování nevyužil. Utkání tak skončilo jednobrankovou remízou.

Liberečtí si do odvety vybojovali přijatelný výsledek a mají reálnou šanci uspět a postoupit do kola třetího, kde by se střetli s řeckým OFI Crete FC.

Další utkání ještě nebyla odehrána, po jejich skončení Vám FotbalPortal přinese úplné výsledky.

Branky: 38. Baltiev - 34. Nezmar

Sestava Slovanu: Hauzr - Krátký, Matula, Polák, Pudil - Papoušek (62.Hudson), Bílek, Hodúr, Liška - Jirouš (56.Radzinevičius), Nezmar (84.Hochmeister)

Hlavní rozhodčí: Bernhard Brugger (Rakousko)
Asistenti: Norbert Schwab (Rakousko), Michael Pointner (Rakousko)