Zpět na » Liga mistrů » Juventus postupuje, Celtic inkasoval celkem pět branek

Liga mistrů - Juventus postupuje, Celtic inkasoval celkem pět branek

Juventus postupuje, Celtic inkasoval celkem pět branek © zimbio.com - Fabio Quagliarella.

3

06.03. - REVIEW Alessandro Matri je skutečným katem Celtiku Glasgow. Trefil se jak ve Skotsku, tak dnes. Na 2:0 zvýšil v 65. minutě po skvělé Pirlově akci Fabio Quagliarella a Juventus si tak užil příjemný domácí zápas. Kam až dojde italské mužstvo v této sezoně?

Juventus FCJuventus 2:0 (1:0) CelticCeltic FC

Branka: 24. Matri, 65. Quagliarella.

Žluté karty: 17. Peluso - 65. Izaquirre.

Juventus Turín: Buffon - Barzagli, Marrone, Bonucci - Padoin, Vidal (66. Isla), Pirlo (69.Giaccherini), Pogba, Peluso (58. Asamoah) - Quagliarella, Matri.

Celtic Glasgow: Forster - Matthews (52. Forrest), Wilson, Kayal, Izaquirre - Commons (73. Lassad), Wanyama (46. Ambrose), Ledley, Mulgrew, Samaras - Hooper.

V první čtvrthodině jsme mohli vidět jen náznaky útočných akcí, první střelu směrem na Forsterovu branku vyslal Fabio Quagliarella, jeho optimistická střela z velké dálky ale mířila hodně mimo.

Šance Celticu na postup se zmenšovala s každou další minutou a obrana domácích, byť někdy se štěstím, nepouštěla Skoty do žádné větší příležitosti. Několik centrů do pokutového území Juventusu zlikvidoval pozorný Gianluigi Buffon.

Opravdu nebezpečná ale byla až Ledleyho rána. Velšský středopolař minul levý růžek Buffonovy branky jen o pár sáhů. Na druhé straně neuspěl probíjející se Fabio Quagliarella, který se pokoušel nahrát do slibné šance nabíhajícímu Matrimu.

Alessandro Matri se ale radoval ve 24. minutě. Po skvělé Barzagliho útočné akci a střele Quagliarelly, kterou ještě Forster stačil s vypětím všem sil zlikvidovat, si osmadvacetiletý Ital připsal druhý gól do sítě Celtiku v tomto osmifinálovém dvojutkání.

Ve 27. minutě byli hosté blízko vyrovnání, Gianluigi Buffon ale vytáhl další skvělý zákrok a bezgólová série Skotů tak i nadále pokračovala. Na druhé straně pálil z hranice vápna osamocený Arturo Vidal, rána chilského reprezentanta ale mířila vysoko nad branku hostí.

V 35. minutě se obranou Juventusu prosmýkl hbitý Řek Samaras, jeho ráně ale nepomohl do sítě ani skluz Garyho Hoopera, přičemž minula cílovou čáru jen o centimetry...

Ve 44. minutě přišla další prověrka pro brankáře Forstera, Arturo Vidal ale střílel jen vprostřed branky.

Na začátku druhé půle opět zahrozila dvojice Quagliarella - Matri, ránu druhého z jmenovaných ale skvělým zákrokem zlikvidoval Forster.

V 52. minutě se s bolestivou grimasou sesunul na trávník obránce hostí Matthews, jehož po pár okamžicích nahradil na hrací ploše James Forrest. O šest minut později dohrál Federico Peluso, nahradil jej Kwadwo Asamoah.

Pirlův přímý kop z nadějné pozice, zahrávaný v 63. minutě, žádného adresáta nenašel. Dá se říct, že se zápas v těchto okamžicích spíše poklidně dohrával. Čtyřbrankový náskok domácích byl už dostatečný, ale viděli jsme ještě jednu pěknou gólovou akci...

V 65. minutě přišla druhá branka Juventusu. Akci Andrei Pirla dovršil do úspěšného konce po Vidalově pasu Fabio Quagliarella. Jeho práce už ale byla víceméně statická, jen dorazil míč do prázdné branky. Arturo Vidal se po své skvělé asistenci dočkal oddechu, Antonio Conte jej nahradil krajanem Mauriciem Islou. Pirla nahradil o chvíli později Giaccherini, velký mistr potřebuje také odpočívat. Už totiž bylo rozhodnuto!

83. minuta a skvělá Samarasova šance, řecký reprezentant ale pálil těsně nad. Celtic se nedočkal ani čestné branky!

Juventus slaví postup mezi nejlepších osm a díky přesvědčivému výkonu proti Celtiku se dá říci, že jde o jednoho z favoritů na celkový triumf v nejprestižnější evropské klubové soutěži. Bianconeri chybí klasický kanonýr, ale styl, který týmu naordinoval Antonio Conte, může slavit už brzy opravdu velký úspěch. Co si o tom myslíte Vy?