Zpět na » Liga mistrů » Souhrn úterních zápasů LM: AC Milán znovu nevyhrál, PSG i díky posilám z AC rozdrtilo Kyjev

Liga mistrů - Souhrn úterních zápasů LM: AC Milán znovu nevyhrál, PSG i díky posilám z AC rozdrtilo Kyjev

Souhrn úterních zápasů LM: AC Milán znovu nevyhrál, PSG i díky posilám z AC rozdrtilo Kyjev © zimbio.com - Kevin Prince Boateng v dresu AC Milán.

2

18.09. - REVIEW AC Milán znovu nevstřelil branku a doma jen remizoval s Anderlechtem 0:0. Naopak posily z italského týmu úřadovaly ve francouzském Paris St. Germain. Ten zvítězil 4:1 nad Dynamem Kyjev, trefili se Zlatan Ibrahimovič, Thiago Silva i Javier Pastore.

Skupina A začala podle představ expertů. Porto i bez Hulka dokázalo vyhrát v Záhřebu. První branku po chybě domácího brankáře vstřelil Lucho Gonzales, druhou trefu přidal v samotném závěru po skvělé kombinaci Defour.

Paris St. Germain se může spolehnout na hráče z italské ligy. Dnes skórovali hned tři. První trefu zaznamenal z penalty Zlatan Ibrahimovič, poté se prosadil i Thiago Silva.

Po brance Alexe už bylo o bodech rozhodnuto. Snížení přinesl až v 87. minutě Veloso, poslední slovo měli ale přecijen domácí. V 90. minutě dostal od Neného pas Javier Pastore a i tento bývalý italský útočník dokázal překonat gólmana Dynama.

Ve skupině B začaly vítězně Arsenal a Schalke. Anglický celek sice po penaltě Belhandy v Montpellieru prohrával, jenže dvě skvělé akce posunuly blíže ke třem bodům Arsenal.

V 16. minutě po Giroudově přihrávce vyrovnal Lucas Podolski, za dvě minuty Jenkinson našel Gervinha a rázem bylo vše jinak. Domácí mohli ve druhé půli několikrát srovnat. Jenže Remy Cabella trefil břevno a autor první branky Belhanda napálil snad z pěti metrů brankáře. Tři body tak putují do Anglie.

Klaas-Jan Huntelaar napodobuje svého kraja Robina Van Persieho. A Nizozemci možná už nikdy nebudou chtít na velkých akcích kopat penalty. Huntelaar selhal, trefil jen tyč. Jen dvě minuty předtím ale o tyčku skóroval a zařídil německému týmu tři body.

Hosty do vedení poslal po Farfanově centru hlavou obránce Benedikt Howedes, za domácí skóroval v 58. minutě Djamel Abdoun, poslední slovo měl tedy Klaas-Jan Huntelaar, který o minutu později rozhodl zápas.

AC Milán nedal branku ani v Lize mistrů a doma jen remizoval s Anderlechtem 0:0. Domácí sice měli více ze hry, belgický tým vystřelil jen dvakrát na branku. Gól ale nepadl a tak Rossoneri ztratili.

Skvěle naopak svou pouť za postupem začala španělská Málaga. Ta si podle výsledku snadno poradila se Zenitem Petrohrad.

Dvě branky vstřelil Izco, podpořil ho jeho spoluhráč z útoku Javier Saviola. Vše ale mohlo být jinak. Jenže Hulk v 9. minutě napálil míč pouze do břevna. A že to byla střela!

Ve skupině D začal dobře německý mistr. Proti Ajaxu ale dlouho nemohl najít recept na skvělého brankáře Vermeera. Gól nevstřelil ani Mats Hummels, který na začátku druhé půle měl možnost kopat pokutový kop. Míč ale kopl špatně a gólman Vermeer penaltu chytil.

Překonat Vermeera se podařilo až v samotném závěru. Tři minuty před koncem rozhodl o výhře domácího celku Robert Lewandowski.

Druhé utkání nabídlo nejvíce branek z celého dnešního dne (spolu se zápasem PSG - D. Kyjev). Podrobnou reportáž ze zápasu Real Madrid - Manchester City najdete v samostatném článku zde.

Výsledky úterních zápasů 1. kola skupin Ligy mistrů:

NK Dinamo Zagreb Dinamo Záhřeb 0:2 (0:1) Porto FC Porto

Branky: 41. Lucho, 90. Defour

Paris Saint-Germain FC PSG 4:1(3:0) Dynamo Kyjev FC Dynamo Kyiv

Branky: 19. Ibrahimović z penalty, 29. Silva, 32. Alex, 90. Pastore - 87. Veloso

Montpellier Herault SC Montpellier 1:2 (1:2) ArsenalArsenal FC

Branky: 9. Belhanda z penalty - 16. Podolski, 18. Gervinho

Olympiacos CFP Olympiakos 1:2 (0:1) Schalke FC Schalke 04

Branky: 58. Abdoun - 41. Höwedes, 59. Huntelaar

Málaga Club de Fútbol Málaga 3:0 (2:0) Zenit FK Zenit St. Petersburg

Branky: 3. a 76. Isco, 13. Saviola

Milan ACAC Milán 0:0 Anderlecht RSC Anderlecht

Borussia Dortmund Dortmund 1:0 (0:0) AjaxAFC Ajax