Zpět na » Liga mistrů » Liberec prohrál v Kluži nejtěsnějším rozdílem

Liga mistrů - Liberec prohrál v Kluži nejtěsnějším rozdílem

Liberec prohrál v Kluži nejtěsnějším rozdílem © liberecky.denik.cz -

1

01.08. - REVIEW První zápas 3. předkola Ligy mistrů má český mistr za sebou. V rumunské Kluži prohrál 0:1. Jedinou branku utkání vstřelil v 53. minutě Cadú z penalty. Znovu zářil Bičík.

Bez zraněného Nezmara nastoupili Liberečtí do veledůležitého zápasu. Toho na stoperu nahradil Slovák Tóth. Na hrotu nastoupil mladík Hadaščok.

Liberec začal dobře, po 3 minutách se v šanci po Šuralově centru objevil Štajner, zakončt však nedokázal. Po půlhodině si oba role vyměnili a Šural dokonce trefil tyč a Bosančič dorážku nenasměroval do branky! Ve 32. minutě hlavičkoval Kapetanos, Bičík skvěle vyškrábl. Těsně před pauzou jo nepropálil ani Camora.

V 53. minutě však Tóth ve vápně fauloval a Cadú se z pokutového nemýlil. Poté po hezké přihrávce běžel na domácího gólmana Štajner, který však síť nerozvlnil. V poslední minutě měl obrovskou šanci domácí Valente. Liberecký brankář v pádu zázračně levou nohou míč vyrazil.

Odvetné utkání se hraje příští středu v Liberci od 19 hodin.

CFR Kluž - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 53. Cadú.
Rozhodčí: Yildirim - Satman, Sezertam (všichni Tur.).
ŽK: Deac, Rada - Hadaščok, Tóth, Breznaník.

Kluž: Felgueiras - Pinto, Rada, Cadú, Camora - Bastos (80. Valente), Vass (78. Edimar), Muresan (46. Saré), Deac - Kapetanos, Sougou.

Liberec: Bičík - Kušnír (46. Ljulka), Tóth, Kelič, Fleišman - Vácha - Šural, Bosančič, Breznaník - Štajner (89. Morozenko) - Hadaščok (67. Blažek).