Zpět na » Liga mistrů » Český mistr zná soupeře pro Ligu mistrů, v předkole se utká s Karagandou

Liga mistrů - Český mistr zná soupeře pro Ligu mistrů, v předkole se utká s Karagandou

Český mistr zná soupeře pro Ligu mistrů, v předkole se utká s Karagandou © fcslovanliberec.cz - Radost fotbalistů Slovanu Liberec

1

Líbilo se

25.06. - Fotbalisté Slovanu Liberec se v druhém předkole Ligy mistrů utkají s kazašským mistrem Šachtorem Karaganda, svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého začnou pohárovou soutěž doma 17. nebo 18. července. Rozhodl o tom pondělní los UEFA ve švýcarském Nyonu.

Karaganda je s více jak 400 tisíci obyvateli třetí největší kazašské město a také správní centrum Karagandské oblasti. Fotbalisty severočeského celku čeká dlouhá a náročná cesta, ovšem také soupeř s minimálními zkušenostmi z evropských soutěží.

V minulé sezoně postoupil do druhého předkola Ligy mistrů, o rok dříve skončil už v prvním předkole Evropské ligy. Šachtor Karaganda byl založen v roce 1958 a v minulém roce získal premiérový kazašský titul. Před čtyřmi lety byl klub potrestán devítibodovým odpočtem za to, že proti FC Vostok sehrál domluvený zápas.

První zápas druhého předkola budou Severočeši hrát 17. nebo 18. července na domácím stadionu, odvetu o týden později, tedy 24. a 25. července. Už v pátek 20. července se bude losovat 3. předkolo Ligy mistrů, Slovan už před odvetou bude vědět, na jakého protivníka v případě postupu narazí v dalším kole.

"Musíme to brát tak, jak to je. Los nám zkrátka přisoudil tohoto soupeře a my se na něj budeme muset co nejlépe připravit. Dlouhé cestování bude náročné, ale uděláme vše pro to, abychom postoupili dál. Soupeře rozhodně nehodláme podcenit a chceme se do Kazachstánu vypravit i na pozorování. Soutěž je tam v plném proudu, hraje se tam totiž systémem jaro - podzim. O síle Karagandy vypovídá, že je po čtrnácti kolech letošního ročníku druhá hned za Tobolem Kostanaj, se kterým Slovan změřil síly před několika lety. Právě zápas Šachťoru s Tobolem následuje v příštím kole," poznamenal trenér Liberce Jaroslav Šilhavý.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
votee - 01.08. Odpovědět

sázení, kvalitní info

http://nete.bloger.cz/

votee
dosee - 08.07. Odpovědět

sázení, kvalitní info

http://gase.iprostor.cz/

dosee

No,Kazaši to budou mít lehký a nakonec postoupí 1:0 a 4:0.

tulenzdukly
nedu - 26.06. Odpovědět

sportovní sázení,spolehlivé informace
info zde:

http://gobe.iprostor.cz/

nedu
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články